FILMA “7 miljardi gadu pirms pasaules gala”

14.02.2019 | plkst.18.00 - 19.45

14. februārī plkst. 18.00 aicinām Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē noskatīties režisora Jāņa Ābeles mākslas filmu “7 miljardi gadu pirms pasaules gala”.

Divi latviešu jaunieši sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un… ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā, kur jau atkal pēc brīža satiks Annu. Viņa ir atgriezusies, par spīti sarežģītām attiecībām ar Rīgu. Viņu mīlestība uzplaukst, tomēr – jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo Anna šķiet neaizsniedzamāka.

Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma pārstāv Latvijas kinematogrāfā ne pārāk bieži sastopamo melodrāmas – jeb kā to dēvē pats režisors – mīlas drāmas žanru, kurš arvien ir vilinošs daudziem kino skatītājiem.

Filma turpina starptautisku atzinību guvušajā īsfilmā “Augstāk par zemi” aizsāktās pārdomas par jaunību un mīlestību, risinot mūžseno tēmu par cilvēka vēlmi mīlēt un būt mīlētam. Ar mistikas noskaņu apvītā un jutekliskā mīlas stāsta galvenie iedvesmas avoti ir franču Jaunais vilnis un Francijas kino kopumā.

Galvenajās lomās ir divi jaunie Latvijas aktieri Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris) un Jana Herbsta (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), kuri abi jau uz teātra skatuvēm iemantojuši lielu popularitāti un skatītāju mīlestību.

Režisors, scenārists: Jānis Ābele

Operators: Toms Šķēle

Filmas mākslinieks: Jānis Bijubens

Grima māksliniece: Stīna Skulme

 Kostīmu māksliniece: Elīna Milta

Montāžas režisori: Madara Didrihsone, Janis Abele

Skaņas režisori: Ernests Ansons, Agnese Streļča

 

Pirmizrāde: 25.10.2018.

Filmas žanrs: spēlfilma

Izdevējvalsts, gads: Latvija / Francija, 2018

Filmas ilgums: 78 min

Filmas treileris:  https://vimeo.com/257105197

Filma latviešu, franču, angļu valodā ar subtitriem angļu un latviešu valodā.

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ