FILMA “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule”

06.07.2018 - plkst.22.30

Kino Placī, Jēkabpils Tautas nama pagalmā jūlija sākumā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule”. Tā atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās “Giro d’Italia” – vienā no lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Neskatoties uz velosporta popularitāti, tikai nedaudzi zina par sacensību sarežģīto, hierarhisko struktūru, kas paģēr beznosacījuma pakļaušanos un pašuzupurēšanos. Filmas centrā ir “gregari” – profesionālās riteņbraukšanas mūki, kuri izlauž ceļu, piegādā biedriem ūdeni un jau startējot ir nolemti zaudēt.

Filmas seansi: 3.-6.07. plkst. 22.30

Sportistus, kuri sacensībās paliek pēdējie, vairums no mums uzskata vienkārši par lūzeriem. Profesionālajā riteņbraukšanā viņus sauc par ūdens nesējiem un kalpiem. Viņi ziedo savu karjeru komandas biedru triumfa labā un beigās vienmēr paliek grupas aizmugurē bez tiesībām gūt uzvaru. Kas viņus motivē turpināt mīt pedāļus, paliekot anonīmiem vienā no fiziski visgrūtākajām un psiholoģiski sarežģītākajām sporta disciplīnām?

Šī ir pirmā reize, kad kāds izvēlējies kinovalodu, lai runātu nevis par velosporta čempioniem, bet gan par tiem, kuri paliek ēnā. Gregari atvēra sirdi režisoram, ļaujot ieskatīties viņu ikdienas rutīnā – nogurdinošajos treniņos un spraigajās sacensībās, kur netiek dota pat visniecīgākā cerība uzvarēt, bet ir vienīgi pienākums tikt galā ar pārcilvēciskām grūtībām.

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma ir saņēmusi galvenās balvas prestižos starptautiskos kinofestivālos gan Varšavā, gan Minskā un Triestē, turklāt Minskā izpelnījusies arī skatītāju balvu. 2017. gada nogalē Lietuvas kinematogrāfistu savienība gada labākās Lietuvas filmas godu piešķīra tieši šai filmai.

“Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” bija sarežģīts un riskants dokumentālā kino projekts, jo šī ir pirmā reize pēdējo 40 gadu laikā, kad kādam kino režisoram ar savu filmēšanas grupu tikusi dota atļauja filmēt “Giro d’Italia” sacensību iekšienē. Filma ir viena no lielākajām Eiropas dokumentālā kino kopprodukcijām, kuras tapšanā līdz ar Lietuvu un Latviju piedalījusies arī Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija. Filmas ražošanu ir atbalstījis Eiropas fonds “Creative Europe” un Nacionālais Kino centrs, kā arī visu pārējo dalībvalstu kino fondi.

Režisors: Arūns Matelis

Operatori: Valdis Celmiņš, Ivars Zviedris, Mark Olexa, Simone Rivoire, Giordano Bianchi, Audris Kemežis

Montāžas režisors: Gatis Belogrudovs, Mirjam Jegorov

Komponists: Alberto R Lucendo

Latvijas producents: Uldis Cekuls, VFS

Producentu kompānijas: Studio Nominum (Lietuva), Stefilm (Itālija), DOK Mobile (Šveice), Associate Directors (Beļģija), Planet Korda Pictures (Īrija), SUICAfilms (Spānija), Dearcan Media (Ziemeļīrija)

 

Pirmizrāde: 2017. gada 14. oktobris

Latvijas pirmizrāde: 2018. gada 23. februāris

Filmas žanrs: dokumentālā filma

Filmas garums: 72 min

Filmas valoda: itāļu un angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā

Filmas treileris: https://ej.uz/briniskigieluzerifilma

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, Kino Placī.

Biļetes cena 2 €.

Atpakaļ