Baltic Sea Docs – FILMA “Dons Žuans”

10.09.2016 - plkst.16.00

BALTIJAS JŪRAS DOKUMENTĀLO FILMU FORUMS 2016

“ĀRPUS LABA UN ĻAUNA”

BSD logo RGB

Nacionālā Kino centra organizētais 20. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums “Baltic Sea Docs” Jēkabpils Tautas namā norisināsies no 7. līdz 11. septembrim. Filmu programma “Ārpus laba un ļauna” skatītājiem lielākajās Latvijas pilsētās arī šogad piedāvās jaunākās un aktuālākās dokumentālās filmas. 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, to cena 2 €. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.

 

Kā pēdējo foruma filmu sestdien, 10. septembrī, plkst. 16.00 varēs skatīt filmu “Dons Žuans”.

 

Dons Žuans (Don Juan)

Rež. Jeržijs Sladkovskis (Jerzy Sladkowski), Ginestra Film, Made, 92 min, 2015, Zviedrija/Somija

 

Jau kopš bērna piedzimšanas Marina centīgi pilda mātes-cietējas lomu, ar autismu vieglā formā sirgstošo dēlu vadājot no viena ārsta pie otra un izolējot viņu sabiedrības.  Lai arī šobrīd iestājies universitātē, savas mātes acīs 22 gadus vecais Oļegs joprojām ir tālu no vīrieša ideāla.  Vēloties uzlabot dēla dzīves kvalitāti, kas spētu nodrošināt galveno – sievas un darba atrašanu –, Marina pakļauj Oļegu virknei netradicionālu ārstēšanās metožu. Amatieru teātra pulciņā puisis iejūtas Dona Žuana tēlā, bet psihoterapeites apmeklējuma laikā viņš spiests tēlot zirgu un nēsāt kareivīgo speciālisti pa kabinetu. Oļega un viņa mātes Marinas psiholoģiskais duelis liek domāt par trauslo robežlīniju starp normālo un anormālo mūsdienu sabiedrībā. Vienlaikus šī ir filma par cerību un saprāta uzvaru.

Autisms ir iedzimtu attīstības traucējumu kopums, ko raksturo problēmas ar pašizteikšanos un sociālo mijiedarbību. Latvijā ir aptuveni 11 500 autisma un tā paveidu skartu cilvēku, bet tikai smagākajos saslimšanas gadījumos pacienti dzīvo izolēti no sabiedrības. Tiek uzskatīts, ka Alberts Einšteins, sers Īzaks Ņūtons, Volfgangs Amadejs Mocarts, Čārlzs Darvins, Tomass Džefersons un Mikelandželo bijuši autisti.

Ieskats filmā: https://www.youtube.com/watch?v=ckX_l-ZLMTU

Atpakaļ