FILMA “Ievainotais jātnieks” / programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”

09.11.2017 - plkst.18.00

Režisores Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma

IEVAINOTAIS JĀTNIEKS

Tēlnieks Kārlis  Zāle ceļ Brīvības pieminekli  ar Imantu Stradu  titullomā.

LATVIJAS  FILMAS LATVIJAS  SIMTGADEI

Ar filmu par Brīvības pieminekļa celtniecību Jēkabpils Kultūras pārvalde turpina valsts simtgadei veltītā cikla filmu demonstrēšanu. “Ievainotais jātnieks” ir filma par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kuram 2018. gadā atzīmējam 130. jubileju. Monumentālā tautas nacionālās apziņas simbolā tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību.

Seansu laiki:

2. novembris plkst. 18.00 (Lielā zāle)

7. – 10. novembris plkst. 18.00 (Kamerzāle)

Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

Brīvības piemineklis ir Kārļa Zāles dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

“Ievainotais jātnieks” ir filmu studijas “Kinolats” un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā unikālus Brīvības pieminekļa kadrus, pirmizrāde plānota Rīgā un septiņās lielākajās Latvijas pilsētās šī gada oktobrī.

Režisore, producente un scenārija autore: Ilona Brūvere

Operatore: Elīna Bandēna

Mākslinieks: Artis Rutks

Vide un kostīmi: Ilona Brūvere
Grima māksliniece: Baiba Grīna
Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs


Komponists:
 Ēriks Ešenvalds

Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova – Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks

Filmas žanrs – dokumentālā spēlfilma

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2017

Pirmizrāde Latvijā: 24.10.2017

Filmas garums: 1 h 35 min

Filmas demo materiāls: www.kants.lv/kants-tv/filmas/ievainotais-jatnieks/

www.nkc.gov.lv/iepazisti-filmas/ievainotais-jatnieks/

Finansiālais atbalsts: Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, Kino Mītnē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ