Filma “Izmisums”

12.02.2020 | plkst.18.00 - 19.15 Jēkabpils Tautas nams, Kamerzāle

Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē filma “Izmisums”.

Seansi Jēkabpils Tautas nama Kamerzālē:

11.02. plkst. 18.00;

12.02. plkst. 18.00;

13.02. plkst. 18.00;

14.02. plkst. 18.00.

Jaunā, bet jau sevi pierādījušā režisora Kārļa Lesiņa (“Vectēva tēvs”, “Konvertīti”, “Apgāztā mēness zīmē”, divreiz saņēmis Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”) pirmā pilnmetrāžas spēlfilma “Izmisums” ir dziļi personisks darbs. “Izmisuma” centrā ir savas identitātes meklējumi, kā arī iekšējā cīņa pašam ar sevi, kas režisoram ir labi saprotamas, paša piedzīvotas tēmas. “Filma ir par to, kā samierināties ar tuva cilvēka zaudējumu un tad dzīvot tālāk. Kā atrast motivāciju, kā aizpildīt to tukšumu, kas izveidojies, tā, lai tas neietekmētu tavu dzīves kvalitāti,” par filmu stāsta Kārlis Lesiņš.

Gata dzīvi ir piemeklējusi melnā strīpa — atlaiž no darba, pamet draudzene, sākas veselības problēmas. Viņš ir spiests doties uz savu bērnības mājokli — lauku māju. Mazajā ciematā viņš satiek skaisto Miu un kultveidīgo kopienu, kuru vada valdzinošā šamane. Šī atgriešanās pārtop par mistikas apvītu psihiatrijas seansu, pār kuru Gatis sāk zaudēt kontroli. Iedomas un realitāte sāk savīties spraigu notikumu virknē, no kuras atpakaļceļa vairs nav…

Galvenajā lomā redzams skatītājiem jau labi pazīstamais teātra un kino aktieris Kaspars Zāle (Aika Karapetjana “Pirmdzimtais”, daudzsēriju mākslas filma “Sarkanais mežs”), kurš šīs lomas vajadzībām pārdzīvoja gan fiziskas, gan psiholoģiskas transformācijas. Citās lomās redzami jaunie aktieri Alise Danovska, Kaspars Gods, Jēkabs Reinis, Līga Vītiņa un jau pieredzējušākie kolēģi Vita Vārpiņa, Dārta Daneviča un citi.

Arī kameras otrā pusē ir pulcējusies jaunu kino profesionāļu grupa — operators Mārtiņš Jurevics, filmas mākslinieks Gints Sippo, gaismu mākslinieks Toms Ločmelis, montāžas režisori Oskars Morozs un Toms Krauklis, grima māksliniece Patrīcija Kokina, producenti Kristīne Āboliņa Baltkāje un Dominiks Jarmakovičs, līdzproducentes Arta Ģiga un Lelde Prūse.

Atsevišķa stāsta vērta ir filmas mūzika — to ir sarakstījis jaunais komponists Edvards Broders un tā izcili papildina filmas emocionālo ainu. Filmā dzirdami arī vairāki jaunu, bet jau popularitāti guvušu mūziķu skaņdarbi — dzirdēsiet “The Bad Tones”, KATO un Židrūna kompozīcijas, bet īpaši filmai pazīstamais elektroniskās mūzikas DJ un producents Makree ir sarakstījis singlu “Spaces & Places”, kurš jau klausāms radio un mūziķa interneta vietnēs.

 Filmas treileris: https://youtu.be/TYo4XcUNLJM

Filmas mājaslapa: www.izmisums.lv

Vecuma ierobežojums: 16+

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē. Biļetes cena 3 Eiro.

 

 

Atpakaļ