FILMA “Kurts Fridrihsons” un TIKŠANĀS ar filmas radošo komandu / programma “Latvijas filmas Latvijas Simtgadei”

24.10.2018 - plkst.18.00

Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē 24. oktobrī plkst. 18.00 un 25. oktobrī plkst. 15.00 tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas Simtgadei” dokumentālā filma “Kurts Fridrihsons”. 24. oktobrī filmas režisore Dzintra Geka, scenārija autore Gundega Repše un operators Viktors Gribermans īpašā seansā (Jēkabpils Tautas nama Kamerzālē) tiksies ar jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem. “Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.”

Kurta Fridrihsona personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks.

Iepretim tūkstošu masai, kas šodien aizbildinās ar kolaborācijai komplimentāro frāzi “Bija tādi laiki!”, tādējādi attaisnojot savu nepretošanos un samierināšanos ar sistēmas skrūvītes lomu, savrupnieks un piemērs citādai iespējai ir eksistenciāli svarīgs.

 

Režisore: Dzintra Geka

Scenārija autore: Gundega Repše

Operators: Viktors Grībermans

Komponists: Gustavs Fridrihsons

Montāžas režisors: Armands Zvirbulis

Producents: Dzintra Geka

Studija: Sibīrijas bērni

 

Pirmizrāde: 2018. gada 11. oktobrī

Filmas žanrs: dokumentālā filma

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2018

Filmas ilgums: 1 h 6 min

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=2KR2K9c5jBc

Filma latviešu valodā

Vecuma ierobežojums: 7+

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ