Baltic Sea Docs – FILMA “Mūsu pēdējais tango”

10.09.2016 - plkst.14.00

BALTIJAS JŪRAS DOKUMENTĀLO FILMU FORUMS 2016

“ĀRPUS LABA UN ĻAUNA”

BSD logo RGB

Nacionālā Kino centra organizētais 20. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums “Baltic Sea Docs” Jēkabpils Tautas namā norisināsies no 7. līdz 11. septembrim. Filmu programma “Ārpus laba un ļauna” skatītājiem lielākajās Latvijas pilsētās arī šogad piedāvās jaunākās un aktuālākās dokumentālās filmas. 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, to cena 2 €. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.

 

Sestdien, 10. septembrī, plkst. 14.00 būs skatāma filma “Mūsu pēdējais tango”.

 

Mūsu pēdējais tango (Our Last Tango)

Rež. Germans Krāls (German Kral), Lailaps Pictures/ Horres Film & TV/ German Kral Filmproduktion, 85 min, 2015, Vācija/Argentīna

Marija Njevesa Rego (80) un Huans Karloss Kopess (83) ir Argentīnas visu laiku slavenākais tango pāris.  Satikušies jau pusaudžu vecumā, savu turpmāko dzīvi abi ir veltījuši temperamentīgajai dejai, un arī šķiroties mākslu spējuši likt augstāk par personiskajiem pārdzīvojumiem. Tieši pateicoties Huanam un Marijai, tango ir šķērsojis savas valsts robežas, nokļuvis uz Brodvejas skatuves un iekarojis pasauli. Abu emocijām un kaislībām bagātās atmiņas par partnerību dzīvē un mākslā palīdz izdzīvot mūzika un virtuozi dejotāji, radot īpašu tango portretu un vēlmi apgūt šo deju.

Argentīnas tango radies 19. gs. vidū, afrikāņu deju elementiem sajaucoties ar vietējo deju. Vēlāk iegūstot gan spāņu, gan kubiešu u.c. imigrantu kultūru iezīmes, tango kļuva populārs vienkāršo ļaužu vidū. 20. gs. sākumā ar tango sāka aizrauties dižciltīgie argentīnieši un līdz Pirmajam pasaules karam tas jau bija iekarojis smalkākos salonus gan Parīzē, gan Londonā. Tango dzimtenē šīs dejas zelta laikmets bija no 30. gadu vidus līdz 50. gadu vidum. Huana Perona diktatūras laikā, pastāvot aizliegumam pulcēties lielākam cilvēku daudzumam, deja panīka. Līdz ar militārās huntas krišanu 1983. gadā, Argentīnā sākās tango renesanses laikmets.

Ieskats filmā: https://www.youtube.com/watch?v=Y3syIL4HZ4A

Atpakaļ