FILMA “Paradīze ’89”

01.03.2018 - plkst.18.00

27. un 28. februārī plkst. 18.00, kā arī 1. un 2. martā plkst. 15.00 un 18.00 Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” režisores Madaras Dišleres filma “Paradīze ’89”. Filma visai ģimenei – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.

Pirmizrāde Jēkabpilī 27. februārī Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē! Pārējie seansi notiks Tautas nama Kamerzālē.

Ir 1989. gada augusts. Māsas Paula (9) un Laura, saukta Laurēns (7), vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā tas ir – būt pieaugušām. Maija (11) uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Domājot, ka situācija izvērtīsies par labu visiem, ja Latvija atgūs brīvību, Paula nolemj rīkoties un dodas uz Baltijas ceļu. Viņa cer, ka māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un vairs dienām un naktīm nerausies Tautas frontes darbos; nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma padomju armijā, bet viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Kad televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, likteņa varā atstātās meitenes gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva.

Lomās: Magda Lote Auziņa (Paula), Marta Ģertrūde Auzāne (Maija), Līva Ločmele (Laurēns), Evelīna Ozola (Linda), Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts, Guna Zariņa

Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere
Operators: Gints Bērziņš
Mākslinieks: Aivars Žukovskis
Montāžas režisore: Heike Parplies
Producentes: Aija Bērziņa, Alise Ģelze

Studija: Tasse Film / www.tasse.lv
Filmas Facebook profils – ŠEIT
Filmas demo materiāls portālā www.filmas.lv – ŠEIT

Kopproducējošā studija: Bastei Media (Vācija)

 

Nacionālā pirmizrāde: 2018. gada 23. februāris

Filmas žanrs: spēlfilma

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2018

Filmas garums: 86 min

Filmas valoda: latviešu valoda

Filmas tīzeris: https://www.youtube.com/watch?v=zNzfHyhEOuM

 

Atbalsta: Nacionālais Kino centrs

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ