Filma “Pilsēta pie upes”

17.06.2020 | plkst.17.30 - 19.00 Jēkabpils Tautas nams

Saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem Jēkabpils Tautas nams Kino Mītnē ierobežotā apjomā atsāks demonstrēt kino seansus. Pirmā izvēle filmu demonstrēšanā būs tām filmām, kuras bija skatītāju iecienītas un apmeklētas, kā arī tām, kuras Kino Mītnē nepaspēja demonstrēt.

Rūpējoties par skatītāju drošību, personas ar redzamām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm – klepu un iesnām –, kā arī paaugstinātu ķermeņa temperatūru (pie ieejas apmeklētājiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra) Jēkabpils Tautas namā netiks ielaistas. Tāpat apmeklētāji aicināti ievērot personu fiziskās distancēšanās noteikumus, ievērot higiēnas prasības, nedrūzmēties pie ieejas un ierasties uz seansu laicīgi.

Kino Mītnē – Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē – no 16. līdz 19. jūnijam tiks demonstrēta režisora Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes”. Seansu sākums plkst. 17.30. Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs –, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi… Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle…

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu –; viņu iepriekšējais kopdarbs – spēlfilma “Melānijas hronika”.

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule (“Homo Novus”, seriāls “Sarkanais mežs”) un Gundars Āboliņš (“Homo Novus”, “Bille”), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Žanrs: Drāma.
Filmas garums: 118 min.
Režisors: Viesturs Kairišs.
Producents: Guntis Trekteris.
Lomās: Juozas Budraitis, Gundars Āboliņš, Agnese Cīrule, Dāvis Suharevskis, Brigita Cmuntova.

Vecuma ierobežojums: 12+.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.
Biļetes cena 3 €. Vietu skaits ierobežots.

Atpakaļ