FILMA “Vikings”

14.02 - 17.02 - plkst.18.00

No 14. līdz 17. februārim vakaros, plkst. 18.00, Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē tiks demonstrēta kara drāma – filma “Vikings”.

Agrie viduslaiki. Smagu zobenu un tumšu asins likumu laiki. Pēc Kijevas Krievzemes apvienotāja Svjatoslava nāves vara valstī pieder trīs viņa dēliem – brāļiem Jaropolkam, Oļegam un jaunākajam brālim – bastardam Vladimiram. Kņazu Jaropolku apsūdz piepešajā viņa brāļa Oļega nāvē, un pēc likuma izlietās asinis jāatriebj jaunākajam brālim. Vladimirs atsakās no atriebības un atkāpjas uz ziemeļiem, uz Ledusjūru, kur izdzīvo tikai vikingi. Ne uz ilgu laiku…

Filmas veidotāji atzinuši, ka liels uzsvars likts uz to, lai varoņi izskatītos patiesi. Materiālu par tā laika tērpiem un aksesuāriem mākslinieki vāca Krievijas, Latvijas, Igaunijas un Skandināvijas muzejos. Galveno varoņu aksesuāri un ieroči tika pasūtīti pazīstamiem baltkrievu meistariem. Viņi izmantoja sudrabu, bronzu, tēraudu, rotājumiem arī zeltu un emalju. Daudz pūļu veltīts tam, lai katra lieta kadrā “elpotu”, nevis atgādinātu muzeja eksponātu. Tikai Vladimira zobena izgatavošana prasīja trīs nedēļas. Kalēji lika lietā daudz viltību, lai zobens no tērauda un dzelzs būtu gan lokans, gan izturīgs.

Pirms filmēšanas katram aktierim veidoja “faktūru”, apstrādāja gandrīz visu ķermeni – krāsoja zobus un nagus, ādu “miecēja”, lai tā būtu raupja un vēja aprauta, zīmēja tetovējumus un rētas. Aktierim Kirilam Pļetņovam, Vladimira brāļa kņaza Oļega tēlotājam, taisīja plastisku grimu – zem pieres uzliktņa iesūknēja mākslīgās asinis, tāpēc šķeltā brūce izskatījās īsta.

Filmas tapšanas gaitā iznāca grāmata par X gadsimta vikingu un pečeņegu dzīvi, pasaules uzskatu, paražām un likumiem – tika publicēti mākslinieku darbi, skices un kadri no filmas.

Režisors: Andrejs Kravčuks (Andrey Kravchuk)

Lomās: Daņila Kozlovskis (Danila Kozlovsky), Svetlana Hodčenkova (Svetlana Khodchenkova), Vladimirs Epifancevs (Vladimir Epifancev), Andrejs Smoļakovs (Andrey Smolyakov)

Izdevējvalsts, gads: Krievija, 2016

Filmas garums: 2h 18 min

Flmas žanrs: drāma / kara filma / vēsturiska filma / asa sižeta filma

Pirmizrāde Latvijā: 6.01.2017.

Filmas reklāmkadri: https://www.youtube.com/watch?v=7LxYUSrkbh4&t=7s

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā

Vecuma ierobežojums: 12+

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, kā arī Kino Mītnē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ