FILMA “Reiz dzīve ap Trešdienas tirgus laukumu ritēja…”

02.01 - 31.01

Visu janvāri pilsētas skolām ir iespēja pieteikt un Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē apmeklēt filmas “Reiz dzīve ap Trešdienas tirgus laukumu ritēja…” seansus. Pēc seansiem norisināsies sarunas par Jēkabpils vēsturi.

Janvārī aicinām Jēkabpils skolu audzēkņus noskatīties studijas “Sī & Mī” filmu “Reiz dzīve ap Trešdienas tirgus laukumu ritēja…” un uzzināt to, ka senais Jēkabpils vēsturiskais centrs – laukums pie Svētā Gara pareizticīgo baznīcas ir vēstures notikumiem bagāta vieta, no kuras izaugusi pilsēta. Šeit kopš sendienām bija pilsētniekiem un Daugavas plostniekiem svarīgi objekti – Trešdienas jeb Siena tirgus, baznīca, Zvanītāja krogs, vēlāk arī pilsētas valde, veikali, izglītības iestādes, dažādi rūpniecības uzņēmumi un pakalpojumi.

Skatoties filmu, skolēni varēs iepazīties ne tikai ar šīs vietas vēsturi, bet arī ieklausīties jēkabpiliešu stāstījumā, kuru dzīve un darbs saistīti ar Trešdienas tirgus laukumu, izsekot līdzi mūsu tautas un pilsētas vēsturiskajiem notikumiem.

Uz filmas seansiem lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni 29554991.

Pasākumu organizē Jēkabpils pilsētas bibliotēka sadarbībā ar biedrību “Jēkabpils mantojums”

Atpakaļ