Filmas “Janvāris” seanss

22.11.2022 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams

22.novembrī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā Mežrūpnieku ielā 2 notiks filmas “Janvāris” seanss.

Filma ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija 1991. gada barikāžu laikā, kas vēsta par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos,. 

Filmā “Janvāris” lomas atveido jaunie aktieri Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska) un Sandis Runge, kā arī pieredzējušie aktieri Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs.  

No 13. līdz 23. oktobrim Romā notika starptautiskais Romas kinofestivāls “Festa del Cinema di Roma“, kura galvenajā konkursā “Concorso progressive cinema” starp 16 filmām no Francijas, Spānijas, ASV, Itālijas, Šveices, Beļģijas, Vācijas bija atlasīta arī Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris”, kas stāsta par jauna cilvēka izjūtām Latvijā, barikāžu laikā 1991. gada janvārī. Noslēguma ceremonijā atklājās, ka starptautiskā žūrija piešķīrusi filmai “Janvāris” trīs svarīgākās balvas festivālā – labākā filma, labākā režija (Viesturs Kairišs), labākais aktieris (Vitorio Gasmana vārdā nosauktā balva Kārlim Arnoldam Avotam).  

Festivāla galvenā žūrija, kurā strādāja pieci Eiropas kino profesionāļi, savā balvas pamatojumā atzinusi: “Par filmu “Janvāris” bijām vienprātīgi – tas ir skaists, personisks pieaugšanas stāsts uz nemierīga laikmeta fona. Aktieru sniegums ir lielisks, filmas varoņu trauslums, neraugoties uz situācijas brutalitāti, mūs visus aizkustināja. Filma ir skaists veltījums Kino un brīvībai; diemžēl stāsts ir joprojām aktuāls, jo redzam līdzīgus notikumus šābrīža pasaulē.” 

Biļetes cena 3€. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45 un pirms seansa Jēkabpils Tautas nama telpās Mežrūpnieku ielā 2. 

Atpakaļ