Filmas “Paradīze ‘89” pirmizrāde Jēkabpilī notiks ātrāk kā citās reģionu pilsētās!

18.01 - 25.03

Jau no 23. februāra visos lielākajos kinoteātros varēs skatīt nākošo programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmu. Īsi pēc pirmizrādes, 27. februārī, Kino Mītnē Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē notiks Jēkabpils pirmizrāde Madaras Dišleres filmai “Paradīze ’89”. Filma visai ģimenei – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.

27. un 28. februārī plkst. 18.00, kā arī 1. un 2. martā plkst. 15.00 un 18.00 Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” režisores Madaras Dišleres filma “Paradīze ’89”. 

Ir 1989. gada augusts. Māsas Paula (9) un Laura, saukta Laurēns (7), vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā tas ir – būt pieaugušām. Maija (11) uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Domājot, ka situācija izvērtīsies par labu visiem, ja Latvija atgūs brīvību, Paula nolemj rīkoties un dodas uz Baltijas ceļu. Viņa cer, ka māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un vairs dienām un naktīm nerausies Tautas frontes darbos; nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma padomju armijā, bet viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Kad televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, likteņa varā atstātās meitenes gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva.

Lomās: Magda Lote Auziņa (Paula), Marta Ģertrūde Auzāne (Maija), Līva Ločmele (Laurēns), Evelīna Ozola (Linda), Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts, Guna Zariņa

Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere

Nacionālā pirmizrāde: 2018. gada 23. februāris

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2018

Filmas tīzeris: https://www.youtube.com/watch?v=zNzfHyhEOuM

Atbalsta: Nacionālais Kino centrs

Biļetes cena, kā ierasts, ir 2 €, tās nopērkamas Jēkabpils Tautas nama kasē.

Gaidīsim uz seansiem!

Atpakaļ