FOTO IZSTĀDE “Kurzemes līča stāsts. Tobago” – Guntis Švītiņš

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē no 1. augusta līdz 13. septembrim būs skatāma Gunta Švītiņa fotogrāfiju izstāde “Kurzemes līča stāsts. Tobago”.

Guntis Švītiņš, mākslas zinātnieks, darbojas grafikā, arhīva eksperts, arī fotografē. Izstādē redzamās fotogrāfijas tapušas 2014. gada jūnijā, kad viņš piedalījās 17. Kurzemnieku salidojumā Trinidadā un Tobago. Dabasskati, salas iedzīvotāji, zvejnieki, Kurzemnieku piemineklis Plimutā, Jāņu svinēšana Lielā Kurzemes līča Bruņurupuču pludmalē un citi skati iemūžināti izstādes fotogrāfijās.

Izstādes noslēguma pasākums – tikšanās ar fotogrāfiju autoru, mākslinieku Gunti Švītiņu – notiks 13.septembrī plkst. 16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu zālē.

Guntis Švītiņš 2014.gada jūnijā piedalījās 17.Latviešu salidojumā Trinidadā un Tobago. Tur arī tapušas izstādē redzamās fotogrāfijas.

Salidojums sākās Portofspeinā, Trinidadā, kur kopā sabrauca latvieši no piecām pasaules valstīm – Latvijas, ASV, Venecuēlas, Vācijas un Anglijas, lai iepazītos ar seno kurzemnieku pēdām Tobago salā, nosvinētu Jāņus pie Lielā Kurzemes līča, baudītu Tobago salas krāšņo dabu.

Pirmo salidojumu 1974.gadā organizēja prof. Dr. Edgars Andersons, kurš šos pasākumus vadīja līdz 1987.gadam. Sākot ar 1989.gadu, to vadītājs ir Guntars Gedulis, PBLA kultūras fonda un izglītības padomes pārstāvis Dienvidamerikā un Karību reģionā.

Vairāk par 17.kurzemnieku salidojumu no Gunta Švītiņa uzzināsim otrdien, 13.septembrī!

Atpakaļ