FOTOIZSTĀDE “Turpināt dzīvot…skaisti!”

Jēkabpils Pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē 19. septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta izstāde “Turpināt dzīvot…skaisti!”. Izstādē apskatāmi iedvesmojoši foto stāsti par sievietēm, kuras uzvarējušas krūts vēzi. Izstāde apskatāma līdz 1. oktobrim.

Fotoizstādes autori ir Jūrmalas fotostudijas “Aspazija” fotogrāfs Andris Sīmanis ar 35 darbiem, Ojārs Griķis ar dakteres Sarmītes Baltkājes fotogrāfiju, projekta galvenās idejas autore un organizatore Una Liberte ar 4 darbiem. Arī pati Una gājusi cauri krūts vēža slimnieces emocijām. Viņa darbojusies gan kā fotogrāfe, gan modele.

Skaistas un pievilcīgas, brīvas, drošas, mirdzošas. Tādas ir šīs vienpadsmit sievietes neparastajā fotoizstādē. Atļauties, uzdrīkstēties – arī tā var dēvēt izstādi, kas Latvijā skatāma pirmoreiz. Sievietes uzdrīkstējušās stāties fotokameras priekšā arī atkailinātas. Viņas ir veiksmīgi izārstējušās un pašas atzīst, ka dzīvo daudz pilnasinīgāk un pilnvērtīgāk. Viņu vidū ir gan augstskolas profesore, gan medmāsa un arhitekte, gan uzņēmēja un vijolniece un pat ārste onkoloģe.

Izstādes mērķis ir uzmundrināt un iedrošināt sievietes laikus doties pie ārsta, veikt izmeklējumus un, ja nepieciešams, ārstēties, jo mūsu aicinājums veikt profilaksi, nav izteikts caur draudiem, bet caur skaistumu, jo sievietēm ir jāsaprot, ka krūtis ir jāsaudzē gan jaunībā, tā arī visu turpmāko mūžu, jo tikai tā var pilnvērtīgi saglabāt visa organisma veselību, dzīves gribu un prieku, spēju iemīlēt sevi.

Projektu līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome, morāli atbalsta krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība VITA.

 

Atpakaļ