Ģimenes FILMA “Bille” / programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”

16.05.2018 - plkst.18.00

Maija vidū, no 14. līdz 17. maijam, Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā tiks demonstrēta jaunākā programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filma “Bille”. Stāsts par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. Bez izskaistinājumiem un saldas cukura glazūras tā vēsta par cilvēkbērna dzīvi un izaicinājumiem 30. gadu Latvijā.

Tā ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Filmas uzņemšana norisinājusies visā Latvijā: gan Rīgā – autentiskajā rakstnieces bērnības mājā Vārnu ielā, gan Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.

Seansu laiki:

Kamerzāle

14. maijā plkst. 18.00

17. maijā plkst. 15.00

Lielā zāle

15., 16. maijā plkst. 18.00

 

Režisore: Ināra Kolmane

Producents: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone

Scenārija autori: Arvis Kolmanis, Evita Sniedze

Operators: Jurģis Kmins

Māksliniece: Ieva Romanova

Komponists: Pēteris Vasks

Lomās: Rūta Kronberga (Bille), Elīna Vāne (Billes māte), Artūrs Skrastiņš (Billes tēvs), Lolita Cauka (Billes vecmāte), Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika.

 

Filmas žanrs – ģimenes filma

Izdevējvalsts, gads – Latvija, 2018

Pirmizrāde Latvijā – 20.04.2018.

 

Filmas garums: 1h 40 min 

Filmas treileris:  https://www.youtube.com/watch?v=nX8T-YHWO4Q

Informācija par filmu: www.facebook.com/BilleTheFilm

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, Kino Mītnē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ