Gitas Cankales gleznu izstāde “Burbuļi”

04.03 - 30.03

No 4. līdz 30. martam Jēkabpils Galvenā bibliotēkā Rīgas ielā 212 būs skatāma Gitas Cankales gleznu izstāde “Burbuļi” un 8. martā plkst. 16.00 notiks tikšanās ar mākslinieci.

Gita Cankale par sevi saka: “Nu jau gandrīz divdesmit gadus gleznoju, pārsvarā ar eļļu, kaut gan plenēros izmantoju temperu vai akrilu. Gleznošana prasa laiku, viens seanss var ieilgt līdz 4, 5 stundām. Sagatavojos, iejaucu krāsas, uzstellēju molbertu, sagatavoju audeklu, piemeklēju otas, gleznojot laiks paskrien nemanot. Jāizmazgā otas, lai nesakalstu, tas arī prasa laiku. Un eļļas darbiem ilgi jāžūst. Kad uznāk neatvairāma tieksme ātri kaut ko radīt, ķeros pie zīmējumiem. Tie top emociju iespaidā, ļoti strauji, kā eksplozija, kad gribas ātri un tūlīt. Dažreiz vēlme zīmēt  dzen un skubina pat nepiemērotā laikā un apstākļos, tāpēc arī top tie straujie zīmējumi uz papīra. Un tad izmantoju to, kas pie rokas. Ja ir akvareļi vai tuša, tad jau lieliski, jo tie ātri klājas un strauji žūst. Ja nav, ņemu pasteļu krītiņus vai ogles, vai flomāsteru. Arī papīrs noder jebkurš, dažreiz pat ietinamais. Dažreiz ir krāsas, bet nav otiņu. Citkārt atkal ir otiņas, bet nav krāsu.

Šai reizē gribu parādīt zīmējumus, kuros emocijas “trakojušas” visspilgtāk, kā viesulis, kas izskrien cauri, un tad iestājas miers. Kā gaistošs zibsnis, kas tik ātri pazūd, atstājot vien nospiedumus uz papīra. Tie būs darbi uz papīra. Zīmējumi izmantojot dažādas tehnikas. Ar krāsainu tušu pludināti ziedi, dārzeņi, ogles zīmējumi, akvareļi. Viens darbs būs zīmēts, neizmantojot otiņas, bet tikai ar pirkstiem. Tad būs arī akvarelis, kas tapis, gleznojot ar sarkanvīnu. Būs gan mazi, gan lielāki darbi.”

Atpakaļ