Gitas Cankales izstāde “Puķītes bez vāzītes”

06.03 - 12.04 Salas Tautas nams
6.03.- 12.04. Salas TN 2. stāva Mazajā zālē 
Gitas Cankales gleznu izstāde “Puķītes bez vāzītes”. 
 
Gita Cankale ir dzimusi un augusi Jēkabpilī, absolvējusi Jēkabpils 1. vidusskolu, tagadējo Valsts ģimnāziju. Interese par mākslu, īpaši par glezniecību, mākslinieci saistīja kopš skolas gadiem, bet nopietni pievērsties un iegūt pamatiemaņas pie Jēkabpils māksliniekiem, izdevās vēlāk, kad nodarbošanās ar mākslu bija kā vajadzība un sen lolota sapņa piepildījums. Liels paldies sakāms Rīgas studijai “Pedants” un gleznotājam, profesoram Kasparam Zariņam.
 
Māksliniece savos darbos izmanto dažādas tehnikas, tomēr eļļas glezniecība sirdij un raksturam ir vistuvākā. Kad rodas iedvesma, tad gleznu sižeti top visdažādākie – gan klusās dabas, gan portreti, gan akti un abstraktas kompozīcijas, daudzi darbi ir reālisma manierē. Gitas personālizstādes ceļojušas uz dažādām Latvijas pilsētām. Pārsvarā māksliniece piedalās grupu izstādēs Latvijā un Lietuvā.
 
Izstādes nosaukums, kuru mums piedāvā māksliniece Gita Cankale, ir “Puķītes bez vāzītes”. Darbus caurvij dažādi ziedu un augu motīvi, gleznoti eļļas tehnikā ar akvareli un akrilu. Dažreiz tiek eksperementēts, zīmējot ar krāsainām tušām un tintēm, ar pasteļkrītiem un marķieriem.
 
Māksliniece saka: “Glezniecība man ir kā saldais ēdiens, emocionāls un baudpilns līksmības uzliesmojums.”
 
Tikšanās ar mākslinieci notiks 10. martā plkst. 14.00
 
Izstādes apmeklējums: bez maksas
Atpakaļ