Grāmatu SKATE “Latvijas Simtgades grāmata Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā: Divdesmito gadu grāmatas”

02.01 - 30.01

Grāmata kā kultūras vērtība ir viens no nozīmīgākajiem cilvēces izgudrojumiem un informācijas avotiem. Latvijas teritorijā pirmā grāmata parādās 1203. gadā – tā ir “Bībele”, kuru Romas pāvests Inocents III dāvina Turaidas valdniekam Kaupo.

1225.- 1227. gados sarakstīta pirmā grāmata Latvijas teritorijā – “Indriķa hronika” latīņu valodā.

1585. gadā iznāk pirmā grāmata latviešu valodā – Viļņā izdotais “Katoļu katehisms”.

1586. gadā Nikolaja Mollīna tipogrāfijā Rīgā tiek izdota pirmā latviešu valodā un Latvijas teritorijā iespiestā grāmata – “Luteriskās baznīcas rokasgrāmata”.

Jēkabpils Galvenās bibliotēkas krājumā vecākā grāmata ir 1825. gadā izdotā “Bībele”.

Bibliotēka Latvijas simtgades gadā izsludina grāmatu skati – Latvijas Simtgades grāmata Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā. No janvāra līdz novembrim Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā un bibliotēkas tīmekļa vietnē (www.jgb.lv) būs skatāma konkrētās desmitgades grāmatu izstāde.   Izstādes laikā bibliotēkas apmeklētāji tiks aicināti balsot, izvēloties vienu grāmatu no katras desmitgades. Patriotisma mēnesī – novembrī – visvairāk balsu ieguvušās grāmatas satiksies kopējā izstādē un atkārtotā balsojumā “cīnīsies” par Simtgades grāmatas titulu. Tā tad arī kļūs par Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Simtgades grāmatu!

P.S. Lūgums – ziedot kādu 1922. gadā izdotu grāmatu!

Atpakaļ