Grupas “Pelni” debijas albuma “Nospiedumi” prezentācijas koncerts

09.08.2019

Mūzikas grupa “Pelni” izdod pirmo singlu “Debess Rudzi” no sava debijas albuma “Nospiedumi” un aicina uz tā prezentācijas koncertu, kas notiks 9. augustā plkst. 21:30 Jēkabpils Tautas nama Kino Placī.

Melodiska, dziļa, aranžijā vienkārša, bet skanējumā pamatīga un sātīga – “Debess Rudzi” ir viena no albumu raksturojošākajām kompozīcijām. Nenodelētos, asos, organiskos tēlos ieskauta, tā vēsta par divu cilvēku galīgu šķiršanos.

Kad grupas līderes Annas Sērumas rokās nonāca dzejnieka Jāņa Rokpeļņa teksti, tie dabiski sasaucās ar viņas izjūtu par rokmūzikas skanējumu, pakāpeniski topot vairākām kompozīcijām un beigās arī albumam “Nospiedumi”.

Par albumu grupa stāsta: “Nospiedumi ir kā zīmes, piemiņa par to, ko mūsos ir atstājis laiks, piedzīvotais un pārdzīvotais, cilvēki, satikšanās, šķiršanās, zaudētais un atkal iegūtais. Nospiedumi pārklājas un šķērso viens otru, savijas, veidojot paliekošus rakstus. Reizēm tikko jaušams pieskāriens var ieaugt par svarīgu līniju mūsu dzīvē. Bet reizēm tās ir dziļas rētas, kas, laikam ejot, izceļas virspusē. Nospiedumi veido mūs par to, kas mēs esam.”

Albuma skanējums veidots, iedvesmojoties no 90. gadu rokmūzikas. Smagnējība un pamatīgums, skarbums, lakonisms un vienlaikus lirisms, vienkāršība un intimitāte ir albumu raksturojoši elementi. Par tā skanējumu mūzikas autore Anna Sēruma saka: “Man bija svarīgi katrai dziesmai radīt atbilstošu noskaņu, nepazaudējot dziļumu un liekot tekstu priekšplānā. Tieši Jāņa Rokpeļņa dzejas popularizēšana ir viens no mūsu grupas mērķiem. Tā ir neaprakstāma sajūta, pagodinājums un prieks par sadarbību ar Jāni, kas rezultējusies “Nospiedumos”. Un tas ir tikai sākums.”

Rokgrupa PELNI savu darbību uzsāka 2018. gada aprīlī Jēkabpilī, kad satikās neatkarīgas mūziķes Anna Sēruma (ģitāra, vokāls) un Alise Kļaviņa (bass, vokāls), bet vēlāk pievienojās Jānis Miķēns (bungas). Grupa PELNI, cenšoties savu mūziku iekļaut konkrētā mūzikas virzienā, ar smaidu nodēvē to par inteliģento roku ar alternatīvās rokmūzikas iezīmēm.

Albums tika ierakstīts, miksēts un māsterēts Jēkabpilī. To producējusi grupas līdere – ģitāriste un producente Anna Sēruma.

Albuma prezentācijas koncerts notiks 9. augustā plkst. 21:30 grupas mājas pilsētā Jēkabpilī – Jēkabpils Tautas nama Kino Placī. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā koncerts notiks Tautas nama Lielajā zālē.

 

Atpakaļ