Ielīgosim vasaras saulgriežus Jēkabpilī

19.06 - 23.06

Līgo nedēļā Jēkabpilī notiks vairāki vasaras saulgriežiem veltīti pasākumi visdažādākajām gaumēm. Līgo svētku ieskandināšana sāksies jau 19. jūnijā plkst. 17.00, kad Krustpils kultūras namā notiks deju kolektīva “Kreicburga” 15 gadu jubilejas koncerts.

Lai izprastu vasaras saulgriežu tradīcijas, ko, kā un kāpēc šajā laikā darīt, ikviens var doties uz tikšanos ar folkloristi, mūziķi Ilgu Reiznieci, kas būs priecīga satikt visus interesentus lekcijā un radītavā “Saule līgo un griežas” 21. jūnijā plkst. 16.00 Sēļu sētā.

Pēc tās, plkst. 20.00, notiks jau par tradīciju kļuvusī vasaras saulgriežu ielīgošana uz plostiem Daugavā ar grupu “Iļģi”. Ikviens aicināts ņemt līdzi pledu un siltu tēju.

22. jūnijā no 11.00 līdz 13.00 Jēkabpils pilsētvidē norisināsies akcija “Zāļu diena ienāk pilsētā”. Kopā līgosim, dziedāsim un rotāsim.

Plkst. 24.00 Mežaparkā, pie Radžu ūdenskrātuves peldvietas sāksies Nakts skrējiens “Papardes ziedu meklējot”. Tā distance ir 2,2 km – apkārt Mežaparkam. Skrējiens ir individuāls, to vērtēs atsevišķi sievietēm un vīriešiem, bet pārsteiguma balvas saņems Līgas un Jāņi, kā arī konkursa “Skaistākā vainadziņa īpašniece” uzvarētāja.

Līgo vakarā, 23. jūnijā plkst. 17.00 Krustpils brīvdabas estrādē dzīvosim līdzi izrādes “Skroderdienas Silmačos” varoņiem, bet plkst. 22.00 sāksies jestra Līgo balle visas nakts garumā ar grupu “Baltie Lāči”.

Biļetes Biļešu Paradīzē, kā arī Krustpils brīvdabas estrādes kasē pirms pasākuma. Izrādes biļešu cena 7 €, 10 €, 12 €, 15 €, balles biļešu cena 5 €, 7 €.

Skaistajā Līgo laikā aicinām pušķot un rotāt mājas, sētas, pagalmus!

 

*Ja biļešu cena nav norādīta, pasākums bez ieejas maksas

 

 

Atpakaļ