Iepazīsties ar Latvijas Valsts svētku nedēļas notikumiem Jēkabpilī

04.11 - 19.11

Latvijas Valsts svētku nedēļa Jēkabpilī

Lāčplēša dienas lāpu gājiens

  1. novembrī Jēkabpili izgaismos lāpu liesmu ceļš – Lāčplēša dienas lāpu gājienā no Kena parka līdz piemineklim “Kritušiem par Tēviju” dosimies plkst. 17.30. Piemiņas brīdis plkst. 18.00. Lāpu gājienu uzsāks zemessargi un jaunsargi, kā arī Krustpils kultūras centra pūtēju orķestris “Krustpils”. Gājienā dosies bērni, jaunieši un skolotāji no Jēkabpils skolām. Aicinām ikvienu ņemt līdzi savu lāpu un pievienoties Lāčplēša dienas Lāpu gājienam! Pulcēšanās gājienam Kļavu ielā pie Kena parka plkst. 17.00!

 

Lūdzam vērst uzmanību, ka 11. novembrī no plkst. 17.20 līdz 19.00 būs slēgts posms Rīgas ielā no Ozolu ielas līdz Madonas ielai. Kā arī Lāčplēša dienas gājiena laikā var būt apgrūtināta satiksme Kļavu ielā, Daugavas tilta posmā un Rīgas ielā.

Veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kursēšanas maršrutos 11.11.2022. laika posmā no 17:30 – 19:30. Lāpu gājiena un piemiņas brīža laikā pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju”, sabiedriskā transporta maršruti tiek novirzīti pa Ozolu, Kavalērijas, Pils rajona un Varoņu ielām.

 

Viestura Kairiša filma “Janvāris”

  1. novembrī plkst. 19.00 Latvijas pirmizrādi piedzīvos Viestura Kairiša filma “Janvāris”. Filmu varēs noskatīties arī Jēkabpils Tautas namā ( Mežrūpnieku ielā 2 ) 11. novembrī plkst. 19.00 un 15. novembrī plkst. 18.00.

Filma ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija 1991. gada barikāžu laikā, kas vēsta par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos.

Filmā “Janvāris” lomas atveido jaunie aktieri Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska) un Sandis Runge, kā arī pieredzējušie aktieri Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs.

No 13. līdz 23. oktobrim Romā notika starptautiskais Romas kinofestivāls “Festa del Cinema di Roma”, kura galvenajā konkursā “Concorso progressive cinema” starp 16 filmām no Francijas, Spānijas, ASV, Itālijas, Šveices, Beļģijas, Vācijas bija atlasīta arī Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris”, kas stāsta par jauna cilvēka izjūtām Latvijā, barikāžu laikā 1991. gada janvārī. Noslēguma ceremonijā atklājās, ka starptautiskā žūrija piešķīrusi filmai “Janvāris” trīs svarīgākās balvas festivālā – labākā filma, labākā režija (Viesturs Kairišs), labākais aktieris (Vitorio Gasmana vārdā nosauktā balva Kārlim Arnoldam Avotam).

Festivāla galvenā žūrija, kurā strādāja pieci Eiropas kino profesionāļi, savā balvas pamatojumā atzinusi: “Par filmu “Janvāris” bijām vienprātīgi – tas ir skaists, personisks pieaugšanas stāsts uz nemierīga laikmeta fona. Aktieru sniegums ir lielisks, filmas varoņu trauslums, neraugoties uz situācijas brutalitāti, mūs visus aizkustināja. Filma ir skaists veltījums Kino un brīvībai; diemžēl stāsts ir joprojām aktuāls, jo redzam līdzīgus notikumus šābrīža pasaulē.”

Biļetes cena 3€. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45 un pirms seansa Jēkabpils Tautas nama telpās Mežrūpnieku ielā 2.

 

Audio stāstu taka “Savai tautai – savā valodā”

  1. un 13. novembrī Kena parkā darbosies audio stāstu parks “Savai tautai – savā valodā”, kurā būs iespējams dzirdēt Latvijas Brīvvalsts prezidentu uzrunas savai tautai. Ko mūsu tautas līderi mums vēlējušies pateikt pirms 100 gadiem, ko tie mums vēsta šodien?

Šī audio stāstu taka  dos vietu iedvesmai, iztēlei un radošumam, pārdomām par vērtībām, mūsu valodu, dažādajām paaudzēm, kas dzīvo līdzās, pagātni, tagadni un nākotni.

Pie 9 izgaismotiem kokiem Jēkabpils Kena parkā būs dzirdami audio stāsti, audio uzrunas, kurās būs mūsu valsts prezidentu vārdi, ko tie veltījuši tautai 18. novembrī un citos valstij nozīmīgos svētkos. Sākot ar Jāni Čaksti, kurš bija prezidents no 1922. līdz 1927. gadam, noslēdzot ar tagadējo Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Šī ir lieliska iespēja laikā pirms 18. novembra atsvaidzināt savas zināšanas, vēlreiz atceroties mūsu valsts prezidentu vārdus, kopā ar ģimeni pārrunāt, kuru no prezidentiem atceramies spilgtāk, kurš atmiņā palicis mazāk.

Audio stāstu taka “Savai tautai – savā valodā” darbosies no plkst. 17.00  līdz plkst. 20.00.

 

Spiegu trilleris “Suflieri”

18.novembrī plkst. 18.00 Jēkabpils tautas namā ( Mežrūpnieku ielā 2) notiks filmas “Suflieri” seanss.

Otrā pasaules kara priekšvakars. Padomju Savienība un Vācija pārsteidz pasauli, parakstot neuzbrukšanas vienošanos, kas nodod Baltiju un Somiju Staļina varā. Tajā brīdī tiek nogalināts Igaunijas militārā izlūkdienesta aģents, kurš vadīja pretpadomju spiegošanas departamentu. Aģents Fēlikss Kangurs pēc mīļotās sievietes traģiska zaudējuma atgriežas dzimtenē, lai atrastu dubultaģentu no Maskavas, kas ir atbildīgs par Fēliksa kolēģa slepkavību.

Filmā runā latviski, krieviski, franciski un vāciski. Subtitri ir angliski un tajās vietās, kur nerunā latviski, ir latviešu valodas titri. Biļetes cena 3€. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45 un pirms seansa Jēkabpils Tautas nama telpās Mežrūpnieku ielā 2.

Dokumentālā filma “Zemnieki”

17.novembrī plkst. 18.00 Jēkabpils tautas namā ( Mežrūpnieku ielā 2) notiks Ivara Selecka dokumentālās fimas “Zemnieki” seanss.

Dokumentālista Ivara Selecka jaunā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Zemnieki” – stāsts par Latviju 21. gadsimtā, kad cilvēki pamet pilsētas, lai sāktu saimniekot Latvijas laukos.

Filmā sešas atšķirīgas ģimenes parāda Latvijas lauku dažādību un pretrunas, zemnieka dzīvi ilūzijās un realitātē. Filmas varoņi šādu dzīvi viensētās, prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ. Daži vairs nevēlējās pavadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi gribēja kaut ko īstu un patiesu. Daži lēmumu pārcelties uz laukiem pieņēmuši paši, citiem bija jādodas līdzi ģimenei, bet viņus visus vieno vēlme pēc stabilitātes, ko sniedz pašu zeme un māja.

Kopā ar filmas varoņiem – Aldersonu, Bartkeviču, Grāpju, Kaupužu, Krivtežu un Rehtšpreheru ģimenēm – aizritēs lauksaimnieka dzīves cikls, kas sākas ar pavasara sēju un beidzas ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam, vēsta filmas veidotāji.

Dokumentālā filma “Zemnieki” turpina režisora un operatora Ivara Selecka neatlaidīgo mūža darbu – fiksēt Latviju hronista acīm, fiksēt cilvēku dzīvesstāstus par tiem, kas dzīvo un saimnieko laukos tagad, 21. gadsimta Latvijā. Kā autors pats formulējis filmas ievadā – “Kas nav piefiksēts, tas nav bijis!”

Biļetes cena 3€. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45 un pirms seansa Jēkabpils Tautas nama telpās Mežrūpnieku ielā 2.

Koncertstāsts “Mans zelts ir mana tauta”

  1. novembrī Krustpils kultūras centrā norisināsies koncertstāsts “Mans zelts ir mana tauta”.

Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods. Lielāku jēgu, kā šajās Rūdolfa Blaumaņa dzejas rindās, ir grūti ietilpināt.  Tās tapušas pirms 120 gadiem un šai laika posmā radušās arī daudzas izcilas dziesmas, kurās sadzirdam tieši šo vēstījumu.  Vienkopus satikušās mūsu valsts dzimšanas dienai veltītā koncertā, tās izskanēs kā himna mūžīgai cieņai, savas tautas un Dzimtenes mīlestībai.  

Ar jaunu muzikālu koncertstāstu “Mans zelts ir mana tautas” pie skatītajiem novembrī dosies četri lieliski dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa – Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis,  Jānis Lūsēns juniors.

Koncertā skanēs J.Lūsēna, Z.Liepiņa, R.Paula, U.Marhilēviča, J.Kulakova, M.Brauna, U.Stabulnieka, H.Zariņa u.c. komponistu melodijas, kuras vienoja un sargāja mūs dažādos likteņu griežos – dziesmas, kurās kā pūrā ielocīts Tēvzemes vārds, valoda un latvieša dvēsele.

“Dziesmā ir spēks. Vārdiem, kas dzīvo dziesmā un mīt mūsu garā. Dziesmā mēs esam vienoti un savā vienotībā – stipri. Tas šobrīd nepieciešams visvairāk”, uzsver koncertu producents Aigars Dinsbergs, atgādinot, ka jaunā programma būs turpinājums pirms 14 gadiem aizsāktajai rudens valsts svētku koncertsērijai.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

 

Bērnu un jauniešu sveicieni Latvijai

12., 13., 18. un 19. novembrī aicinām doties vakara pastaigā gar gleznaino Daugavu, kur uz aizsargdambja tiks atskaņotas mūsu mīļākās dziesmas kopā ar bērnu un jauniešu sveicieniem Latvijai svētkos.

No 1.11. līdz 9.11. aicinām bērnus un jauniešus iesūtīt savu apsveikumu Latvijas dzimšanas dienā uz tel. nr.  29724382, ierakstot to balss ziņā lietotnē Whatsapp!

 Lūgums sveiciena ierunātajam tekstam būt maksimums pusminūti līdz minūti garam.

  1. novembrī plkst. 13.00 Krustpils kultūras centrā norisināsies apbalvošanas ceremonija, kurā tiks pasniegti apbalvojumi “Jēkabpils novada Goda pilsonis”, “Goda raksts” un “Pateicības raksts”.

Izgaismosim Kena parku 18. novembrī

Lai ienestu gaismu pilsētā, aicinām 18. novembra pēcpusdienā un vakarpusē Kena parkā novietot iedegtas svecītes. Šī ir jauka tradīcija, kurā piedalās skolēni, kas kopā ar saviem klasesbiedriem veido dažādas gaismas svecīšu zīmes, kas priecē ikvienu, kurš svētku dienā dodas pastaigā.  Pievieno savu svecīti arī tu!

 

Jēkabpils Goda novadnieka apbalvošana

18.novembrī plkst. 13.00 Krustpils kultūras centrā norisināsies Jēkabpils Goda novadnieka apbalvošana. Pasākums interesentiem bez ieejas maksas.

 

Svētku lielkoncerts ar grupu “Sound Poets”

Šogad svētku lielkoncertu atzīmēsim citādi, kā ierasts. Lai laikapstākļi neizjauktu svētku sajūtu, šogad koncertā tiksimies Jēkabpils Sporta hallē. Svētku koncerts visiem apmeklētājiem būs bez maksas.

Svētku koncertā plkst. 17.30 uzstāsies grupa “The Sound Poets”, kuru plkst. 17.00 iesildīs jēkabpiliešu grupa “Arhīvs”.

Grupas “Arhīvs” dalībnieki par sevi saka tā: “Arhīvā parasti glabājas vērtīgas lietas un svarīgi dzīves stāsti. Mūsu grupa pastāv jau kādu laiku. Grupā no pirmsākumiem darbojas radoši, rokmūziku mīloši čaļi.  Ģitāras pavēlnieks – Sandis Garjānis, basa eksperts- Kaspars Šaubergs, taustiņu virtuozs- Guntis Apsītis un ritma karalis – Normunds Melderis. Pavisam nesen mūsu bandai ir pievienojusies arī skanīga balss – Laura Bruzgule. Šobrīd ceļam ārā no “Arhīva” dziļākos plauktos noglabātus gabalus, kā arī radām pavisam jaunus. Un ar to visu mēs vēlamies dalīties – ar Jums.”

Savukārt plkst. 17.30 uz skatuves kāps grupa “The Sound Poets”.  Grupas pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad tika izveidota grupa “Smaragda Pilsētas Burvji” vai saīsinājumā S.P.B. 2008. gada 3. decembrī tā izdeva albumu “Sound Poetry”, bet pēc pāris gadiem beidza savu pastāvēšanu. Jau 2011. gadā divi tās dalībnieki  – Jānis Aišpurs un Normunds Lukša dibināja jaunu grupu “The Sound Poets”. Tā paša gada decembrī Zirgu ielas koncertzālē notika grupas pirmais oficiālais koncerts. Kopš tā laika grupa koncertējusi labākajās Latvijas koncertzālēs, uzstājusies dažādos festivālos. Šī gada 18. Novembrī grupa beidzot muzicēs arī pie mums Jēkabpilī.

!!! Rūpējoties par svētku koncerta apmeklētājiem, aicinām iepazīties ar informāciju

 un ņemt vērā, ka :

-Pasākums bez ieejas maksas. Vietu skaits ierobežots. Pieejamas sēdvietas un stāvvietas. Sasniedzot maksimālo apmeklētāju skaitu, vairāk apmeklētāji netiks ielaisti;

-Bezmaksas koncerta aproces iespējams izņemt KKC un JTN kasēs no 11. līdz 17. novembrim. Viena persona drīkst izņemt ne vairāk kā 5 aproces;

-Ieeja sporta hallē no plkst. 16.00. Lūgums apmeklētājus ierasties uz koncertu laikus, lai neveidotos drūzma pie ieejas;

-Garderobē vietu skaits ierobežots. Pasākuma organizators nenes atbildību par garderobē atstātajām mantām;

-Pasākumā aizliegts ierasties alkohola reibumā un ienest ēdienus un dzērienus. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca;

-Brīdinām apmeklētājus, ka drošības nolūkos var tikt pārbaudītas somas;

-Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana.

 

Valsts svētku balle

No plkst. 21.00 līdz 3.00 Krustpils kultūras centrā norisināsies svētku balle. Ballē muzicēs grupa “Papīra lidmašīnas”. Grupa “Papīra lidmašīnas” par sevi raksta tā: “Forši čaļi spēlē foršu mūziku un dara foršas lietas”. Tā būs skaista, atraktīva un muzikāla svētku balle, kurā varēs gan izdejoties, gan padziedāt līdzi skaistākajām melodijām.

Biļetes cena 9 €. Biļetes iespējams iegādāties KKC un JTN kasēs. Info un galdiņu rezervācija, zvanot uz tel. nr. 26149403

 

Savā 2001. gada 18. novembra  uzrunā pie Brīvības pieminekļa prezidente Vaira Vīķe-Freiberga teikusi: “Šodien ir svētki un svētdiena, svinēsim šos svētkus! Rīt ir pirmdiena un darba diena, dosimies atpakaļ katrs savās gaitās, sapņosim par Latviju – tādu, kādu mēs gribētu to redzēt – ideālu, cēlu un skaistu. Iesim un darīsim katrs savā laukā, un ar Dieva palīgu mēs tādu ari uzcelsim. Tāda tā būs, kādu būsim to veidojuši. Dievs, svēti Latviju!”

Lai mums katram savā ikdienā izdodas Latviju darīt labāku! Lai mierpilns, sirnsīgs Latvijas valsts svētku laiks.

 

Atpakaļ