Induļa Bukas karikatūru izstāde “Kā bij’ vismaz pirms 10 gadiem…”

03. – 28.06.
Induļa Bukas karikatūru izstādeKā bij’ vismaz pirms 10 gadiem…”
 
Aicinām ar vieglu smaidu jūnijā Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas lasītavā aplūkot Induļa Bukas karikatūru izstādi, kurā atspoguļoti politiski un sociāli notikumu caur ironijas prizmu.
 
No autora teiktā:
 
Šī karikatūru kolekcija tapa 2012.gadā. Atlasot apmēram tikai simtu no tūkstošiem iepriekšējā radošuma periodā uzzīmētajām bildītēm. To darot, vadījos saskaņā ar tā laika sabiedriskajām attiecībām sadzīvē, politikā, kas salīdzinoši īsā laikā tomēr ir mainījušās. Tāpēc dažu karikatūru ideja un pamatdoma dažiem cilvēkiem, kas pirms gadiem desmit, piecpadsmit nav sekojuši tā brīža aktualitātēm vai vienkārši ir tās aizmirsuši, šodien var šķist neizprotama. Arī pašam, aplūkojot dažas, tāda apmulsuma un neizpratnes sajūta rodas. Toties vairumā ir tādas, kuru nozīmīgums nav zudis un, cerams, tuvākajās desmitgadēs arī negaisīs.
 
Visas vai gandrīz visas izstādē izliktās karikatūras kādreiz varēja aplūkot avīžu „Brīvā Daugava”, „Staburags”, „Liesma”, „Ziemeļlatvija”, „Novadnieks”, „Stars”, „Malienas Ziņas” un periodiski arī citu reģionālo laikrakstu lasītāji, kā arī pastāvīgi tās bija redzamas „Meža Avīzē”.
 
Šī kolekcija pirms divpadsmit gadiem ceļoja pa Preiļu novadu. Tā bija apskatāma Pelēču, Aizkalnes, Dubnas, Saunas pagasta kultūras namos, kā arī mūsu puses Biržu, Leimaņu, Salas, Sēlpils un Krustpils pagasta kultūras iestādēs. Bet Jēkabpilī tā ierodas tikai tagad.
 
Nav man speciāla mākslinieka vai grafiķa izglītība, taču, neskatoties uz šo būtisko trūkumu, 2003.gadā Jēkabpils pilsētas svētku laikā, pateicoties nerimstošai joku zīmēšanas kaislei, man pasniedza Smaida ordeni, ko nominācijā „Šķelmīgais smaids” interneta sociālo tīklu balsošanas rezultātā, apsteidzot pat dažus tā laikā Latvijā populārus humoristus, biju „izcīnījis”. Tātad – „kaut kas jau tur ir..!”
Atpakaļ