Ingas Misuļinas darbu izstāde “Krāsainie putekšņi”

19.01 - 29.02 Salas Tautas nams

No 19. janvāra līdz 29. februārim Salas Tautas nama Mazajā zālē būs skatāma Ingas Misuļinas darbu izstāde Krāsainie putekšņi”.

Kopš bērnības zīmuļi un krāsas bija Ingas labākie draugi, tāpēc jau bērnībā vēlējās kļūt par mākslinieci. Bieži piedalījās skolas zīmējumu izstādēs, mācījās Jēkabpils Mākslas skolā. Gleznošanas un zīmēšanas pamatus Ingai iemācīja skolotājs Ziedonis Bārbals. Absolvējot  Jēkabpils 2. vidusskolu, Inga vēlējās mācīties Latvijas Mākslas akadēmijā, bet tas neīstenojās. Latvijā strauji attīstījās transporta loģistika un, domājot par nākotnes plāniem un izaugsmes iespējām, Inga iestājās Rīgas Aeronavigācijas institūtā.

Sapnis kļūt par mākslinieci pamazām izgaisa, palika tikai mīlestība uz foto. Vietā nāca nopietna aizraušanās ar auto sportu. Tā tas viss arī turpinātos, ja vien liktenis nepiespēlētu interesantu dzīves situāciju, pateicoties kurai Inga atkal atgriezās pie radoša darba un kļuva par kāzu floristi, pasākumu dekoratori. Dekoratora darbs prasa ļoti daudz spēka. Pēc kārtējās pārsātinātās kāzu sezonas, Inga bija uz izdegšanas robežas un tieši šajā dzīves posmā atkal pamodās tieksme gleznot. Vajadzēja tikai atcerēties sen aizmirsto, ko kādreiz bērnības gados apguvusi mākslas skolā.
Pateicoties brīvi pieejamai informācijai internetā, viņa varēja apgūt jaunas gleznošanas tehnikas un materiālus. No sākuma šķita, ka ar krāsām ir visinteresantāk gleznot, ilgu laiku akvareļkrāsas bija vismīļākās, līdz pilnīgi nejauši interneta vidē Inga uzgāja apmācību zīmēšanai ar pasteļkrītiņiem. Vairs nevajadzēja ne otas, ne zīmuļus, māksla dzima no krītiņiem un pirkstu pieskārieniem papīram!

Gleznas tapušas, izmantojot tikai krītiņus un pirkstus. Pasteļkrītiņus bieži salīdzina ar taureņu spārnu putekšņiem. Tieši tik trauslas, gaisīgas gleznas sanāk ar šo materiālu. Viena nepareiza kustība var sabojāt visu darbu.

Bez ieejas maksas

Atpakaļ