Ingūnas Levšas PERSONĀLIZSTĀDE “Spoguļi”

02.07 - 31.07

No 2. līdz 31. jūlijam Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē būs skatāma tekstilmākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Spoguļi”.

Izstādes centrā ir tēli, vide un motīvi, kas māksliniecei šķiet svarīgi viņas personības veidotāji. Izstādē lielformāta industriāli austie gobelēni ir iekārtoti viens pret otru, veidojot it kā spoguļattēlu, kurā viens otrā spoguļojas. Darbi veido atkārtojumus, it kā tie būtu tādi paši, bet nav. Tāpat izstādē ir darbi ar dziļi personisku sižetu, kur ir attēloti fotogrāfiju fragmenti no dažādiem dzīves posmiem, kas auduma rakstā veido raportu jeb nebeidzamu atkārtojumu.

Ingūna Levša strādā žakarda tehnikā, aužot digitālos gobelēnus, kas ļauj veidot komplicētas kompozīcijas, atsaucoties un vairāk iekļaujot tajās apkārtējo realitāti. Ar saviem audekliem Ingūna Levša piesaka jaunu un Latvijas tekstilmākslā samērā maz izplatītu pieeju, kas lielā mērā balstās uz reālistisku formu pielietojumu un sižetisku konkrētību. Māksliniece piedāvā jaunu skatījumu uz tekstilmākslas iespējām, moderno tehnoloģiju sniegtās priekšrocības apvienojot ar spēju radīt dziļi personīgus vēstījumus, kur privātā mitoloģija un subjektīvisms mijas ar vispārinātiem tēliem un metaforām.

Kopš 2001. gada māksliniece aktīvi piedalās izstādēs, ir bijušas 10 personālizstādes un ap 30 grupu izstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Izstādē redzamie darbi ir tapuši, galvenokārt, Gimarainšā (Portugāle) un Bergenā (Norvēģija).

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ