Ivara Selecka dokumentālās filmas “Zemnieki” seanss

23.11.2022 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams

23. novembrī plkst. 18.00 Jēkabpils tautas namā ( Mežrūpnieku ielā 2) notiks Ivara Selecka dokumentālās fimas “Zemnieki” seanss.

Dokumentālista Ivara Selecka jaunā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Zemnieki” – stāsts par Latviju 21. gadsimtā, kad cilvēki pamet pilsētas, lai sāktu saimniekot Latvijas laukos.

Filmā sešas atšķirīgas ģimenes parāda Latvijas lauku dažādību un pretrunas, zemnieka dzīvi ilūzijās un realitātē. Filmas varoņi šādu dzīvi viensētās, prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ. Daži vairs nevēlējās pavadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi gribēja kaut ko īstu un patiesu. Daži lēmumu pārcelties uz laukiem pieņēmuši paši, citiem bija jādodas līdzi ģimenei, bet viņus visus vieno vēlme pēc stabilitātes, ko sniedz pašu zeme un māja.

Kopā ar filmas varoņiem – Aldersonu, Bartkeviču, Grāpju, Kaupužu, Krivtežu un Rehtšpreheru ģimenēm – aizritēs lauksaimnieka dzīves cikls, kas sākas ar pavasara sēju un beidzas ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam, vēsta filmas veidotāji.

Dokumentālā filma “Zemnieki” turpina režisora un operatora Ivara Selecka neatlaidīgo mūža darbu – fiksēt Latviju hronista acīm, fiksēt cilvēku dzīvesstāstus par tiem, kas dzīvo un saimnieko laukos tagad, 21. gadsimta Latvijā. Kā autors pats formulējis filmas ievadā – “Kas nav piefiksēts, tas nav bijis!”

Biļetes cena 3€. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45 un pirms seansa Jēkabpils Tautas nama telpās Mežrūpnieku ielā 2.

Atpakaļ