IZRĀDE “Platonovs un viņa sievietes” – Liepājas teātris

22.03.2018 - plkst.19.00

Liepājas teātrī sezonas beigās režisora Dž. Dž. Džilindžera vadībā tapa krievu dramaturga Antona Čehova lugas “Platonovs” iestudējums “Platonovs un viņa sievietes”. Liriskajai komēdijai gan skatuves variantu, gan lugas tulkojumu veidoja pats režisors. Martā iestudējumu būs iespējams noskatīties vairākās Latvijas pilsētās – 17. martā Slampes Kultūras pilī, 20. martā Ādažu Kultūras centrā, 21. martā Daugavpils teātrī, 22. martā Krustpils Kultūras namā un 23. martā koncertzālē „Cēsis”.

„Platonovs” ir Antona Čehova pirmā luga, kas sarakstīta 1879. gadā, taču tā publicēta vien 1923. gadā – 19 gadus pēc autora nāves. Lugas četri cēlieni ir 134 lappušu gari, tāpēc parasti, to iestudējot, teksts tiek krietni īsināts. Tā rīkojies arī režisors, turklāt viņš gājis arī tālāk un  lugas darbību no 19. gadsimta beigām pārcēlis uz 20. gadsimta 60. gadu Ameriku.

Izrādes varoņi slīgst garlaicībā, līdz pēc ilgākas prombūtnes mājās atgriežas Platonovs un viņa sieva Nensija, saceļot pamatīgu kaislību vētru. Ikdienas mieru pārtrauc gan skaļās ballītes, gan Platonova spēja savaldzināt ikvienu – viņu ciena vīrieši, un vienlaicīgi mīl četras sievietes. Pārāk mīl. Bet cik ilgi tā iespējams turpināties?

Režisors – Dž. Dž. Džilindžers

Lomās:
Maikls Platonovs – Egons Dombrovskis
Nensija, viņa sieva – Samira Adgezalova
Džoanna – Signe Dancīte
Billijs – Mārtiņš Kalita
Sāra, viņa sieva – Everita Pjata-Gertnere vai Agnese Jēkabsone
Pegija – Anete Berķe
Džordžs – Edgars Pujāts
Džons – Kaspars Gods

Pirmizrāde – 2017. gada 27. maijā

Scenogrāfs – Kristians Brekte
Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone
Horeogrāfe – Linda Kalniņa
Gaismu mākslinieks – Toms Urstiņš

Galvenās lomas atveidotājs Egons Dombrovskis par darbu šajā izrādē tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Gada aktieris”, saņemot skatītāju balsojuma balvu.

lgums: 2 cēlieni /2 stundas 45 min./
Izrādes laikā aktieri smēķē!
Vecuma ierobežojums: no 7 gadu vecuma

Biļešu cenas 6 €, 8 €, 9 €, 10 €, 12 €

Biļetes iespējams iegādāties gan norises vietās, gan Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski https://bilesuparadize.lv/lv/events/event/62782

Atpakaļ