Raimonda Paula muzikālā izrāde “Vella kalpi”

27.07. plkst.19.00
Raimonda Paula muzikālā izrāde “Vella kalpi”
 
Rutku Tēva romāns “Vella kalpi” ir tapis pirms 90 gadiem – tas kļuvis par iedvesmas avotu leģendārām Rīgas kinostudijas filmām “Vella kalpi” un “Vella kalpi Vella dzirnavās”, bet 1991. gadā – arī Dailes teātrī iestudētajai izrādei “Vella kalpi”, kuras libretu veidoja filmas scenārija līdzautors Jānis Anerauds, kura 100. dzimšanas gadskārta tika svinēta šogad. Režisore Laila Kirmuška šobrīd veido šī darba brīvdabas iestudējumu, kas solās būt grandiozākais šīs vasaras teātra izrāžu iestudējums – uz vienas skatuves būs redzami turpat 60 dziedātāji, dejotāji un aktieri no dažādiem Latvijas teātriem.
 
Iestudējumā piedalīsies Jānis Skanis, Zigurds Neimanis, Jānis Moisejs, Miks Galvanovskis, Māris Skrodis, Jānis Kirmuška, Elīna Bojarkina, Sandija Misika, Sandija Dovgāne, Krista Keisele, Zane Vaļicka, Igors Ziemelis, Dace Vītola, Alise Kante, Laima Miltiņa, Andris Morkāns, Ģirts Liuziniks, Andris Jakovelis, Imants Vekmans, Ivars Brakovskis, Kārlis Neimanis, Pēteris Galviņš, Madars Zvagulis, Niklāss Pugejs, tautas deju ansamblis “Ačkups”, Latvijas Jaunatnes teātra bērnu un jauniešu studijas audzēkņi un citi.
 
“Skatītājus gaida aizraujoša un izklaidējoša tikšanās ar labi zināmajiem romāna “Vella kalpi” un kinofilmu varoņiem, brīnišķīgo Raimonda Paula mūziku un tautā iemīļotiem aktieriem, vērojot cīņu par Rīgas atslēgām,” stāsta producents Juris Millers.
 
Brīvdabas iestudējums skatītājus pārsteigs arī ar vērienu dekorāciju, kas ir trīs stāvu mājas augstumā un grandiozām kaujām, kuras iestudē Edgars Lipors un Kārlis Neimanis.
 
Iestudējuma režisore – Laila Kirmuška, komponists Raimonds Pauls, libreta autors Jānis Anerauds, horeogrāfe – Sanita Misika, kostīmu māksliniece – Evija Dāboliņa, vokālais pedagogs – Juris Vizbulis, mūzikas aranžētājs – Raitis Aukšmuksts, kauju iestudēšanas konsultanti – Edgars Lipors un Kārlis Neimanis, producents Juris Millers.
 
Biļetes ir pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs. Bērniem līdz 5 gadu vecumam, kuri neaizņem atsevišķu sēdvietu un ierodas vecāku pavadībā – ieeja bez maksas. Biļetes iepriekšpārdošanā – lētāk!
 
Ieejas vārti tiks vērti stundu pirms izrāžu sākuma, dodot iespēju skatītājiem spirdzināties ar gardiem dzērieniem un uzkodām.
Atpakaļ