IZRĀDE “Žūpu Bērtulis”

10.08.2017 - plkst.19.00 Krustpils brīvdabas estrāde

Atzīmējot latviešu teātra 150. gadadienu, šovasar visā Latvijā pie skatītājiem dodas jauna vasaras brīvdabas izrāde “Žūpu Bērtulis”! Krustpils brīvdabas estrādē “Žūpu Bērtulis” viesosies 10. augustā plkst. 19.00.

Komēdijas  “Žūpu Bērtulis” pamatā ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par kādu zemnieku, kurš “kunga prātā” būdams, tapa izjokots un noticēja,  ka patiešām ir lielskungs. Jāpiebilst, ka tieši šī luga ir visiem zināmā teiciena pamatā, kas raksturo iedzērušu cilvēku.

Brīvdabas iestudējuma veidošanā piedalās lielākie humora meistari no Latvijas teātriem, kā arī azartisku dejotājotāju grupa.

Izrādē galveno varoni – Bērtuli atveido Nacionālā teātra šarmantais aktieris Ivars Kļavinskis, kurš izpelnījies gan skatītāju mīlestību, gan teātra kritiķu atzinību, gan arī plašu atpazīstamību, kā seriāla “Ugunsgrēks”  seja.

Kunga lomā iejūtas izcilais parodiju meistars Mārtiņš Brūveris, kurš pazīstams arī kā “ļaunais” Gatis no seriāla “Ugunsgrēka”. Daudziem skatītājiem būs pārsteigums šai izrādē iepazīt Mārtiņu arī kā lielisku dziedātāju un nepārspējamu komiķi.

Žūpu Bērtuļa sparīgo sievu Billi atveido Nacionāla teātra aktrise, daudzu balvu un atzinību īpašniece Inga Misāne – Grasberga vai dziedātāja Ginta Krievkalna, kura var lepoties ne tikai  ar  skaistu balsi, bet arī ar aktrises dotumiem un ir piedalījusies vairākos teātra iestudējumos.

Krodzinieka lomā iejūtas pazīstamais komiķis no Valst Leļļu teātra Jānis Kirmuška vai arī dziedātājs Guntis Veits.

Blēdīgo vagaru atveidos  Marģers Eglinskis, kuru skatītāji jau iemīlējuši humoršovos “Made in Latvija” u.c.. Viņa kā komiķa  vizītkarte ir neiedomājami spēcīgā un muzikālā balss, kas kontrastē ar īpaši  nelielo augumu.   Sulaiņa lomā iejūtas Nacionālā teātra dižākā auguma un balss īpašnieks Kristiāns Kareļins.

Visas aktieru izdarības ar dejām krāšņo Kārļa Boža vadītā deju grupa, kas brīvdabas iestudējumam piesķir īpašu dinamismu un plašumu. Horeogrāfs piedalījies jau vairākos iestudējumos Dailes, Nacionālajā un Valmieras teātrī.

Izrādes režisors ir Ivars Lūsis, kurš ilgus gadus bijis Liepājas teātra galvenais režisors un veidojis iestudējumus visos lielākajos Latvijas teātros.  Šajā iestudējumā režisora mērķis ir bijis radīt sirsnīgu, saprotamu, nesamākslotu stāstu, dāvājot skatītājiem iespēju izsmieties un gūt pozitīvas emocijas, kā arī pardomāt nopienas dzīves situācijas.

Lugas pamatā ir dāņu rakstnieka, sauktu par “dāņu Moljēru”,  Ludviga Holberga luga “Kalnu Jepe” (Jeppe paa Bjerget), kuru Stenders 1790. gadā iztulkojis latviski.  Interesanti, ka luga tiek iestudēta līdz pat šai dienai gan Dānijā, gan Norvēģijā.

Šim iestudējumam lugu pārstrādājusi un ar mūsdienīgiem jokiem bagātinājusi ir Elizabete Trumpe.

Izrādes dziesmu  autore ir komponiste Laila Ilze Purmaliete.

Būtiski, ka tieši ar šīs lugas iestudējumu 1868.gadā  tika atklāts pirmais latviešu teātris, tas tiek uzskatīts par latviešu profesionālā teātra sākumu.

Savā laikā  par lugas iestudējumu “Mājas Viesī” tika rakstīts: “Kas vien šo kumēdiņu stāstu lasījis un pazīst, tas nekavēsies uz skatīšanos nākt” . Tieši tāpat cer arī izrādes veidotāji, ka nevienu teātra mīli jaunais “Župu Bērtuļa”  iestudējums neatstās vienaldzīgu. 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/performances/performance/13682

Biļešu cenas 8 € – 12 €

10.augustā Jēkabpilī;

11.augustā Liepājā;

12.augustā Talsos;

13.augustā Cēsīs;

20.augustā Madonā;

25.augustā Kuldīgā  un citās Latvijas pilsētās rudenī.

 

Jaunais Muzikālais Teātris

Kontakti: (Mob. 29473307, laila.ilze@inbox.lv)

 

Atpakaļ