Izstāde “Bibliotēkas simtgadi gaidot”

22.02 - 01.03

No 22. februāra līdz 31. martam Jēkabpils pilsētas bibliotēkā notiks Izstāde “Bibliotēkas simtgadi gaidot”, veltīta bibliotēkas 100 gadu jubilejai.

Izstādē būs apskatāmas bibliotēkas pirmsākumiem veltītas fotogrāfijas un dokumenti. Bibliotēkas darbība iesākās 1921. gadā, kad 1. maijā nodibinājās Jēkabmiesta Izglītības biedrība un ierīkoja bibliotēku ar „lasāmo galdu”. 1921. gada decembrī bibliotēkā bija reģistrēti jau 55 lasītāji. 1927. gadā Izglītības biedrības bibliotekārs Aivars Pāvuliņš Izglītības ministrijas Vispārīgo lietu pārvaldei raksta, ka bibliotēkā pastāv lasāmgalds laikrakstiem,  žurnāli tiek iesieti un izsniegti abonementā. Tolaik bibliotēka atradās Lielajā (Brīvības) ielā 75. Trīsdesmitajos gados Izglītības biedrības bibliotēka bija vienīgā publiskā, bez maksas pieejamā bibliotēka Jēkabpilī.

Bibliotēkas pastāvēšanas gados vairākkārt mainījās tās atrašanās vieta un nosaukums. 1962. gadā tā kļuva par Jēkabpils pilsētas bibliotēku, bet savā tagadējā mājvietā, Vecpilsētas laukumā 3, bibliotēka atrodas kopš 1990. gada. 

Atpakaļ