IZSTĀDE “Kas ir Žans Klods Junkers” / izstāžu cikls “Junkera 10 prioritātes. No nodarbinātības līdz demokrātiskām pārmaiņām”

04.10 - 29.10

No 4. līdz 29. oktobrim Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā skatāma izstāžu cikla “Junkera 10 prioritātes. No nodarbinātības līdz demokrātiskām pārmaiņām” 1. izstāde “Kas ir Žans Klods Junkers”.

Eiropas Komisijas desmit prioritātes koncentrējas uz darbavietām, izaugsmi, investīcijām, vienoto digitālo tirgu, Enerģētikas savienību, klimatu, iekšējo tirgu, ekonomiku un Monetāro savienību, ES un ASV brīvās tirdzniecības nolīgumu, tieslietām un pamattiesībām, migrāciju, Eiropas Savienību kā pasaulē globālu faktoru un demokrātisku procesu un valstu pārvaldību.

1. izstāde: “Kas ir Žans Klods Junkers”

Žans Klods Junkers ir viens no Eiropas pieredzes bagātākajiem līderiem. Gandrīz 20 gadus viņš ir bijis Luksemburgas premjerministrs (1995-2013). No 2005. līdz 2013. gadam viņš bija arī Eirogrupas – eirozonas finanšu ministru – prezidents un piedalījās Eiropas izvešanā no krīzes.

Junkers ir dzimis 1954. gadā.  1974. gadā viņš iestājās Luksemburgas Kristīgi sociālajā partijā un devās studēt jurisprudenci uz Strasbūru. 1982. gadā, 28 gadu vecumā viņš tika iecelts par darba ministra vietnieku, bet 1984. gadā – par finanšu ministru, kas ļāva viņam vadīt toreizējās Eiropas Ekonomiskās Kopienas finanšu ministru sēdes. 1992. gadā viņam bija svarīga loma, gatavojot Māstrihtas Līgumu, ar kuru tika izveidota ES. Kad Luksemburga 1997. gada otrajā pusē bija ES Padomes prezidējošā valsts, premjerministrs Junkers centās risināt bezdarba problēmu visā ES. 2005. gada Luksemburgas ES prezidentūras laikā viņš neatlaidīgi virzīja Stabilitātes un izaugsmes pakta reformu. Viņam arī izdevās atjaunināt Lisabonas stratēģiju, fokusējoties uz tās sociālo un vides dimensijām.

Žana Kloda Junkera darbs Eiropas labā ir novērtēts ar daudzskaitlīgiem apbalvojumiem, tai skaitā ar prestižo Kārļa Lielā balvu 2006. gadā. 2014. gada 7. martā  Eiropas Tautas partijas (ETP) kongresā Dublinā, Īrijā Žanu Klodu Junkeru ievēlēja par par ETP kandidātu uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu. Dublinā viņš paziņoja, ka viņa trīs galvenās tēmas ir pieredzē balstīta iedarbīga vadība, cilvēku un nāciju solidaritāte un spēcīgs redzējums par nākotni. Tagad viņš ETP vārdā ir uzsācis pirmo Viseiropas kampaņu  22.-25. maija Eiropas Parlamenta  vēlēšanām.

Atpakaļ