FOTO IZSTĀDE “Klusā daba. Portrets” – Mētra Štelmahere

06.10 - 25.11

Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē no 6. oktobra līdz 25. novembrim būs skatāma jaunās gleznotājas un fotogrāfes Mētras Štelmaheres fotogrāfiju izstāde “Klusā daba. Portrets”. Izstādes atklāšana paredzēta 6. oktobrī plkst. 18.00. Izstādē apkopotas vairākas fotogrāfiju sērijas, kas tapušas laika posmā no 2010.  līdz 2014. gadam.

Māksliniece absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu kvalifikācijā “Foto dizaina speciālists” un Latvijas Mākslas akadēmiju Glezniecības apakšnozarē. Šobrīd aktīvi darbojas gan glezniecībā, gan fotogrāfijā, viņas darbiem raksturīga abu mākslu mijiedarbība. Par fotogrāfiju iedvesmas avotu izmanto klasiskās glezniecības paraugus un, apvienojot glezniecības un fotogrāfijas galvenos izteiksmes līdzekļus – krāsu un gaismu –, rada fotogrāfijas ar glezniecisku raksturu.

Mētras fotogrāfijās izteikti dominē divi mākslinieciskie žanri – portrets un klusā daba. Būtībā tas ir veids, kā apspēlēt autori interesējošo tēmu – cilvēks. Priekšmetiskā vide ir saistīta ar cilvēku un veido stāstus par cilvēka dzīvi un laiku. Vienlaikus fotogrāfijās redzamie cilvēki un vide, kurā tie ievietoti, ir attālināti no personiskā un ikdienišķā jeb pierastā. Autore ap fotogrāfijā portretēto cilvēku individualitāti veido asociatīvu vidi, tiecoties piešķirt tēliem vispārinājumu un universālu laiktelpu.

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ