IZSTĀDE “Kustība”

02.09 - 30.09

Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē no 2. līdz 30. septembrim būs apskatāma Jēkabpils radošo jauniešu apvienības “4.siena” multimediāla izstāde.

Izstādes atklāšana  2. septembrī plkst. 18.00.

Radošu jauniešu apvienības “4.siena” mērķis ir apzināt sabiedriski aktuālās tēmas un problēmas, meklēt, apgūt un attīstīt dažādas kultūras un mākslas formas un tehnoloģijas, kā arī veidot daudzveidīgu lokālo kultūrvidi Jēkabpils reģionā.

Maijā un jūnijā Jēkabpils radošo jauniešu apvienībā 4.siena norisinājās multimediju meistardarbnīca jauniešiem. Darbnīcas laikā tika izvedota stop motion jeb “apturēta mirkļa” īsfilma “Kustība”. Tika piesaistīti 12 jaunieši, kas iesaistījās filmas tapšanā, piedaloties gan ideju ģenerēšanā, gan realizācijas procesā, gan arī paši kļūstot par modeļiem. Rezultātā ir tapusi īsfilma, kas sastāv no 12 portretiem, kas attaino dažādus procesus.

Stop motion tipa formāts piešķir idejām sirreālistisku ievirzi, tādējādi stimulējot darbnīcas dalībniekus domāt ārpus realitātes rāmjiem, kas, savukārt, ļauj precīzāk atklāt domas neviennozīmīgumu. Šāda pieeja sniedz rezultātam saturu, kuru var uztvert dažādi, tādēļ svarīgs ir skatītājs, kurš vērtē rezultātu caur savu priekšstatu prizmu un, iespējams, atklāj tajā kaut ko neierastu.

 

Dalībnieki – Nikola Ščadro, Kārlis Levinskis, Ieva Geidāne, Vēsma Lukstiņa, Rihards Borskis, Ieva Vīksna, Liene Salmiņa, Agnese Broka, Rolands Hartmans, Ieva Radiņa, Eira Sarnovska un Evelīna Elksnīte.

Darbīcas vadītājs un koordinātors – Mētra Štelmahere, kas ieguvusi foto dizainera specializāciju Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā kā arī beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju glezniecības apakšnozarē.

Montāža, mākslinieciskā apstrāde – Jēkabs Štelmahers ieguvis kultūras menedžera ar specializāciju fotogrāfijā izglītību Latvijas Kultūras koledžā, un pašlaik strādā SIA „Štelmahera Fotostudijā”.

 

Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Zemgales Plānošanas reģiona atbalstu.

Atpakaļ