Izstādes “Mirkļbildes” ATKLĀŠANA

08.09.2017 - plkst.20.00

Jūnijā Krustpils novada Kūku pagasta Brēdiķos notika Jēkabpils radošo jauniešu apvienības „4.siena” organizēts plenērs „Mirkļbildes”. Plenērā tapa individuāls kopdarbs – gleznu un video instalācijas, kas no 5. līdz 29. septembrim tiks apvienotas izstādē Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē. Izstādes atklāšana notiks 8. septembrī plkst. 20.00.

Plenēra vadītāja Mētra Štelmahere akcentē: „Šobrīd mirkļu tveršana ir kļuvusi kā pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, pieejama gandrīz katram cilvēkam. Tehnoloģiju piedāvātās iespējas stimulē mirkļus fiksēt dažādos veidos, tomēr galvenā darbības motivācija ir iespēja ar šo fiksāciju dalīties plašāk. Līdz ar to aktualizējas jautājums par personiskās telpas neierobežotu publiskošanu. “Dzīvot mirklim” ir populāra atziņa, pie kuras katrs cilvēks atgriežas periodiski, tomēr vai izpratne par mirkļu tveršanu nekļūst virspusēja brīdī, kad tā īstums tiek saskatīts nepieciešamībā atklāt to citiem cilvēkiem – vienalga vai tie ir pazīstami, draugi vai svešinieki. Vai brīdī, kad mirklis tiek it kā iemūžināts, tas patiesībā netiek zaudēts?”

Jaunieši strādāja divās darbnīcās – glezniecības darbnīcu vadīja Mētra Štelmahere un Vēsma Lukstiņa, bet video darbnīcu – Jēkabs Štelmahers.

Izstāde Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē apskatāma Tautas nama darba laikā.

 

Biedrība „4.siena”

Projekts notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu finansētās Zemgales Kultūras programmas atbalstu.

Pateicamies par atbalstu Gundaram Kalvem, SIA „Vērtīgs”, „Sakura suši bāram” un „Domino WOK KEBAB”!

Pasākums bez ieejas maksas

 

Biedrība „4.siena”

 

Atpakaļ