Viktorijas Valujevas gleznu izstāde “Ommanipemehung”

15.06. – 27.06. BALTAJĀ ZĀLĒ
Izstāde “Ommanipemehung”
 
Ommanipemehung ir pirmā mantra, kas tika iegravēta akmenī, kad tika izgudrota tibetiešu valoda. Šīs skaņu kombinācijas nozīme
 
Šīs mantras zilbju tiešā nozīme ir šāda:
– Om – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas no lepnības.
– Ma – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas no skaudības un greizsirdības.
– Ni – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas no pieķeršanās un iekāres.
– Pe – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas no nezināšanas.
– Me – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas no alkatības un mantkārības.
– Hung – attīra visus kaitīgos iespaidus, kas rodas dusmu un naida dēļ.
 
Lai cik grūts būtu ceļš, vienmēr uztvert pasauli ar prieku un smaidu – tas ir mākslinieces kredo, un lai mīlestība uzvar.
Dzīves burzmā un steigā mēs dažkārt aizmirstam pašu svarīgāko – uzdot sev jautājumu: “Vai es esmu laimīgs? Vai mani tuvinieki ir laimīgi, esot man blakus?”
Māksliniece būdama filantropa, tic, ka cilvēces mērķis ir būt empātijas un gudrības cilvēkiem, radīt mīlestības un labestības vārdā.
Atklāt viens otra potenciālu, būt draugam pašam sev, būt uzticamam un uzticības cienīgam, būt miera paraugam.
Katra krāsa, kas ir mākslinieces darbu kompozīcijā, ir melodija uz Visuma uztveres varavīksnes stīgām, daudzšķautņaina un bezgalīga – tā var atmodināt visu jūtu spektru.
Un, kā Nilss Bors, runājot ar Albertu Einšteinu, teica: “Jo vairāk mēs zinām, jo mazāk mēs saprotam.” Attēlu nav nepieciešams saprast, galvenais ir sadzirdēt tās vizuālo melodiju, domu troksni, to, ko tā atmodina – vai tas ir klusums vai troksnis, kas palīdz sadzirdēt savu iekšējo intuīcijas balsi, tas ir katra personīgs jautājums. Lai paliek vēlme pēc piedzīvojuma sajūtas, pēc Aha! mirkļa, sevis izzināšanas caur jaunām prasmēm un mākslu – komunikāciju ar attēlu un metaforu palīdzību. Galu galā, vēl nesen visi domāja, ka zeme stāv uz trīs ziloņiem un galaktika griežas ap to, ļaujiet savam Visumam griezties pa mīlestības un laipnības, zinātkāres un attīstības slāpju trajektoriju līdz absolūtai, jēgpilnai un apzinātai dzīvei.
 
Atpakaļ