Izstāde “Slēpes paliksim zem kājām” Sēlpils 1. bibliotēkā

24.05 - 14.06 Sēlpils 1. bibliotēka

Jēkabpils novada Sēlpils 1. bibliotēkā no š.g. 24.maija līdz 14.jūnijam skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja veidota ceļojošā izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”. Šī izstāde piedāvā doties kultūrvēsturiskā slēpojumā no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu.

Madona, Ērgļi un Gaiziņš tradicionāli ir bijušas ziemas atpūtas un sporta sacensību norises vietas. 1930. gados slēpošanas mīļotāji un sportisti brauca ar vilcienu līdz Mārcienai vai Ērgļiem un tad vai nu pretim atbraukušajos zirga pajūgos vai uz slēpēm devās uz Gaiziņa pusi.

Izstāde iepazīstina ar kultūrvēsturiskām vietām, ar Gaiziņa karnevālu tradīcijas aizsākumu 1936.gadā, ar izcilo slēpotāju Mirdzu Martinsoni un ar citiem tautā pazīstamiem cilvēkiem, kas baudījuši slēpošanas prieku.

Ikviens ir aicināts apskatīt izstādi “Slēpes paliksim zem kājām” Sēlpils 1. bibliotēkā un uzzināt vairāk par slēpošanas vēsturi, Ilzes Kalnāres (1918-1968) “Sniega Rozi” un tās prototipu Mirdzu Martinsoni (1916-1983), “trakajiem rīdziniekiem”, kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos.

Atpakaļ