IZSTĀDE “Spārnos” – Gita Cankale

06.04 - 29.04

6. aprīlī plkst. 17.00 Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar mākslas izstādes “Spārnos” autori Gitu Cankali. Izstāde būs skatāma līdz 29. aprīlim.

Gita dzimusi un augusi Jēkabpilī, mācījusies Jēkabpils 1. vidusskolā.  Jau skolas gados radusies interese par tēlotājmākslu, vērojot gleznu kolekciju skolas telpās, pētot mākslinieku dažādos gleznošanas stilus, atdarinot tos. Tapuši skolasbiedru portreti, afišas un plakāti, ilustrācijas skolas avīzēm, albumiem. Pēc skolas Gita studēja Rīgas Politehniskajā institūtā (tagadējā Tehniskajā universitātē) un apguva datorspeciālista profesiju, tomēr paralēli lasīja arī mākslinieku biogrāfijas, apmeklēja izstādes, zīmēja.

Tikai pēc trīsdesmit gadu vecuma sasniegšanas radās drosme un uzdrīkstēšanās atkal nopietni ķerties klāt krāsām un uzlikt uz audekla pa gadiem uzkrātās emocijas. Kā pirmie atbalstītāji un uzmundrinātāji bija Jēkabpilī dzīvojošie mākslinieki, kas ierādīja eļļas glezniecības pamatprasmes, un 2000. gadā Jēkabpils Tautas namā notika pirmā grupas izstāde.

Gita stāsta: “Tas bija liels impulss mācīties un pilnveidoties tālāk, tāpēc nepilnus sešus gadus tika apgūta gleznošanas prakse pie mākslinieka, profesora Kaspara Zariņa privātstudijā “Pedants” Rīgā.   Aktīva cilvēka būtība lika iesaistīties dažādās biedrībās, organizācijās, studijās, līdz tika nodibināta mākslas un jaunrades popularizēšanas biedrība “MELNĀ MUŠA”, kas darbojas jau desmit gadus, iesaistot sabiedrību radošos procesos, organizējot mākslas pasākumus, plenērus un izstādes ne tikai Jēkabpilī vien. Visu šo laiku esmu biedrības vadītāja un ideju realizētāja. Lai veiksmīgi īstenotu visas ieceres un mācētu rast sabiedrības atbalstu, iegūts projekta vadītāja sertifikāts. Mācīšanās ceļš nav beidzies, joprojām tiek apgūtas jaunas glezniecības tehnikas, apmeklētas lekcijas, kursi. Saņemts sertifikāts par mākslas vēstures zināšanām un modernās mākslas mācīšanas apliecinājuma dokuments.”

Māksliniece strādā dažādās tehnikās, tomēr eļļas glezniecība sirdij un raksturam tuvāka. Gleznu sižeti visdažādākie – klusās dabas, portreti, akti, abstraktas kompozīcijas, daudz darbu reālisma manierē. Gita piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, bijušas personālizstādes dažādās Latvijas pilsētās.

Jēkabpils pilsētai dāvātas arī gleznas: Vēstures muzejam – klusā daba, brīvdabas muzejam “Sēļu sēta”- miniatūru sērija, Jēkabpils Valsts ģimnāzijai – klusā daba. Darbi ir arī privātās kolekcijās Latvijā, Vācijā.

Esiet laipni gaidīti!

Atpakaļ