IZSTĀDE “Un līdz pašam vecumam Es būšu tas pats…”

Izstāde “Un līdz pašam vecumam Es būšu tas pats…”, kas veltīta Goda prāvesta Mārtiņa Kārtiņa 150 gadu jubilejai, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē ir apskatāma no 2. līdz 31. maijam.

Mārtiņš Kārtiņš (29.04.1866., Seces pagasts – 10.07.1968., Jaunjelgava) garīgo kalpošanu sācis Jēkabpilī un Krustpilī 1909. gadā. Vēlāk kalpojis Sakā, Engurē, Mērsragā, Zlēkās. Pēdējos divdesmit mūža gadus darbojies dzimtajā pusē, bijis Jaunjelgavas un Seces draudžu mācītājs. 1957. gadā, padomju represiju pret baznīcu laikā, Jaunjelgavā uzcēlis jaunu baznīcu, kas nodēvēta tā cēlāja vārdā – par Mārtiņa Balto baznīcu. Šeit Mārtiņš Kārtiņš svinējis savu simtgadi, iegūdams Goda prāvesta titulu. Mūžībā aizgājis 1968. gadā 102 gadu vecumā.

Plašo izstādes ekspozīciju veido dažādu laiku publikācijas par Mārtiņa Kārtiņa darbību, attēli, fotogrāfijas un draudžu arhīvu dokumenti. Pateicamies Jēkabpils ev.-lut. baznīcas draudzei un Jaunjelgavas Mārtiņa Baltās baznīcas draudzei par uzticētajiem materiāliem. Izstādi aicinām apmeklēt kristīgo draudžu pārstāvjus, visus, kuriem interesē Latvijas vēsture.

Izstādi organizē Jēkabpils pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Biedrību Jēkabpils mantojums

Atpakaļ