Izstāde “Vārdi, kas atdoti papīra lapai”

Visu jūniju Kūku pagasta izstāžu zālē “Mākslas dārzs” Zīlānos būs skatāma, Artūra Turkupoļa un Kārļa Zalāna dzejas-foto izstāde “Vārdi, kas atdoti papīra lapai”. Izstādē varēs aplūkot Kārļa fotogrāfijas, kuras organiski papildina Artūra dzejas rindas. Tāpat izstāžu zāles telpās visu jūniju būs skatāma Kārļa Zalāna fotoizstāde “Šī puse”.

Kārlis Zalāns ir Atašienes pagasta Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas `12.klases skolnieks. Jau vairākus gadus Kārli aizrauj fotografēšana, tāpat jaunietis piedalās dažādos konkursos, kuros atzīts par vienu no labākajiem fotogrāfiju autoriem. Visvairāk Kārli aizrauj dabas un dzīvnieku fotografēšana: “Mani aizrauj Atašienes daba, to var redzēt arī izstādē, bet es uzskatu, ka pašas labākās bildes ir tās, kuras ir uzņemtas spontāni, tās ir interesantākās un patiesākās.” Kārļa darbus ikviens var apskatīt ne tikai izstādē, bet arī sociālajos tīklos Instagram.com un Facebook.com, kur jaunietim ir ap 8000 sekotāju.

Artūrs Turkupols ir jaunietis no Jēkabpils novada Kūku pagasta. Artūrs savu nākotni ir saistījis ar militāro sfēru- viņš studē Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Bet brīvo laiku viņam patīk pavadīt ar papīru un pildspalvu rokā, pilnībā nododoties literārās pasaules vilinājumam. Interese par literāriem darbiem Artūram radās bērnībā. Visbiežāk Artūrs raksta par personīgām jūtām, priekiem un pārdzīvojumiem. Viena dzejoļu sacerēšana citreiz aizņem daudz laikā, bet citreiz pietiekot vien ar piecām minūtēm. Artūram savas domās patīk rakstīt kladēs. Taču klade ne vienmēr ir līdzi un bieži sanāk dzejoli uzrakstīt uz čeka, biļetes vai salvetes. “Ir svarīgi savu domu uzrakstīt tajā brīdi, kad tev tā ienāk prāta, jo pēc laikā tā pazūd”, saka Artūrs.

Atnāc uz izstādi un apskati mūsu talantīgo jauniešu radītos darbus.

Atpakaļ