Izstāde “Visos vējos noturēties: Jēkabpils Tautas teātris”

Visu martu, bibliotēkas darba laikā
Izstāde “Visos vējos noturēties: Jēkabpils Tautas teātris” /cikla “No novada pūralādes” ietvaros/
Martā tiek atzīmēta Starptautiskā Teātra diena. Cikla “No novada pūralādes” izstādē “Visos vējos noturēties” šoreiz ieskatīsimies Jēkabpils Tautas teātra vēsturē. Tautas teātra nosaukums Jēkabpils rajona kultūras nama drāmas kolektīvam tika piešķirts 1970. gadā. Taču teātris Jēkabpilī darbojies jau vairākus gadu desmitus agrāk. Gadu gaitā mainījušās aktieru paaudzes, strādājuši talantīgi režisori (Vilis Segliņš, Biruta Reinsone-Kovaļonoka, Georgs Kovaļonoks, Taisija Baboliņa, Andrejs Mihalovskis, Venta Vecumniece, Kārlis Bembers, Jānis Jankovskis). No 1989. gada teātra režisore ir Inta Ūbele. Ar 1990. gadu teātrim ir arī savs komponists – Aigars Godiņš.
 
Teātra repertuārā ir bijušas dažādas formas un žanra izrādes. Mūsu pilsētas teātris ir starptautisko festivālu (Dānija, Polija, Lietuva, Grieķija, Anglija) un pašmāju festivālu dalībnieks un laureāts. 2020. gadā notika jau 11. starptautiskais amatierteātru festivāls “Laipa”, kurš notiek no 1999. gada un tradicionāli tiek rīkots Jēkabpils Tautas namā.
 
Plaukta izstādē varēs iepazīties ar bibliotēkas novadpētniecības mapē apkopotajām publikācijām par teātri, aktieriem, palasīt teātra jubileju aprakstus, recenzijas par izrādēm un aplūkot vēsturisko 60.-70. gadu fotogrāfiju albumu. Arī ielūgumus uz teātra skatēm, izrāžu programmas, ieskatīties skolēnu pētnieciskajos darbos par teātra vēsturi, režisoriem un novadnieka Guntara Saivas (Austrālija) vēsturiskajā apcerē “Ieskats teātra dzīvē Jēkabpilī vācu okupācijas gados (1941-1944)”.
Atpakaļ