Izstādes „Latgale. Līvāni. Stikls +” atklāšana

08.10.2019 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams, Baltā zāle

8.oktobrī  plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē aicinām apmeklēt Latgales meistaru izstādes „Latgale. Līvāni. Stikls +” atklāšanu. 

Laikā, kad bija likvidēta Līvānu Stikla Fabrika, bet tik ļoti gribējās Līvānos kaut ko no stikla, tika izveidota kausēšanas darbnīca „Stikls no Līvāniem”.

Meklējot Latgales identitāti, Līvānu identitāti, pētot stiklu, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas savienojumā ar citiem materiāliem, radot stiklu ar turpinājumu, izveidojusies sadarbība ar Latgales meistariem. Tiek attīstītas jaunas idejas, top arvien jauni darbi.

Sadarbībā ar koktēlnieku Jāni Ziemeli, tapuši gaismas objekti, kuros saplūst stikls, koks un gaisma. Kopā ar keramiķi Inetu Dzirkali radīti darbi, kuros apvienots stikls un keramika, savukārt Jāņa Vaidera darbos – stikls un metāls. Tiek eksperimentēts arī ar citiem materiāliem, sakausējot stiklu ar dažādiem ķīmiskajiem elementiem. Nesen tapušas stikla rotas, kurās iekausēti metāliskie materiāli.

Stikla un koka, kā arī stikla un keramikas, stikla un metāla darbos apvienota funkcionalitāte un estētika. Iedvesma nāk pārsvarā no dabas formām, līnijām, krāsām, caur emocijām, izjūtām. Tas ir nepārtraukts jaunrades process. Tas ir stāsts, kas turpinās.

Izstādē apskatāmi Ingas Salmiņas stikla kausējumi, Jāņa Ziemeļa kokgriezumi, Inetas Dzirkales keramika un Jāņa Vaidera metāls.

Izstādi organizē radošā apvienība “Perspektīva”.

Atbalsta VKKF, AS “Latvijas Valsts meži” un “Latgales reģiona attīstības aģentūra”.

Atpakaļ