Izvēlēta Jēkabpils pilsētas svētku 2017 devīze

01.05 - 30.07

Pilsētas svētki 2017

“Sajūti Jēkabpili!”

Vai, dodoties uz darbu, skolu, vai ik vakara pastaigā, tu jūti smaržu, kas raksturīga tikai Jēkabpilij? Vai jūti, kā riteņbraucējs Tev patraucas garām? Vai izjūti azartu, kas virmo gaisā, kopīgi atbalstot Jēkabpils sporta komandas? Vai sajūti mūziku, kas nāk no namiem, kad mēģina Jēkabpils kori? Vai jūti mūsu dejotāju soļus uz skatuves grīdas? Vai Jūti sevi, stāvot Daugavmalā un veroties zvaigžņotā debess jumā? Vai sajūti Jēkabpili?

Jūlija sākumā mēs jo īpaši sajutīsim Jēkabpili, jo šogad pilsētas svētkus svinēsim no 6. līdz 8. jūlijam!

Pilsētas svētku svinības sāksies jau 6. jūlijā ar ierastajiem “Dārza svētkiem”, kur neformālā gaisotnē visi tiksimies mums tik ļoti mīļajā vasaras vakaru vietā “Kino Placī”, lai baudītu kino, mūziku un patīkamo vasaras vakaru atmosfēru.

Arī šogad pilsētas svētkos notiks jau tradicionālas un visiem mīļas akcijas – velobrauciens, labo kaimiņu godināšana un pilsētas svētku gājiens. Par pieteikšanos informācija sekos jau maija beigās!

Pilsētas svētku galveno dienu vislabāk iesākt kārtīgi ieslidoties. Jau tagad redzam, cik mūsu pilsētā iecienīts transporta veids ir velosipēds, tieši tādēļ rītu sāksim ar  velobraucienu. Tā neatņemama sastāvdaļa būs rīta rosme, kurā aicināti būs pievienoties ne tikai velobrauciena dalībnieki, bet arī tie, kuri vienkārši vēlas iekustināt ķermeni! Kopīguma un piederības sajūtu vairosim arī Pilsētas svētku gājienā.

Mēs ticam, ka Jēkabpils ir labo kaimiņu pilsēta! Akcijas mērķis – godināt Jēkabpils pilsētas iedzīvotāju labākos kaimiņus, celt godā veco un labo tradīciju, ka labs kaimiņš tuvāks par radu – izpelnījies lielu atsaucību iepriekšējos gados! Arī šogad aicināsim ikvienu Jēkabpils iedzīvotāju pastāstīt par savu labo kaimiņu.  

Būtu negodīgi atklāt visu, tādēļ, lai būtu pirmais, kurš uzzinās, kādi pārsteigumi gaidāmi šajos pilsētas svētkos, aktīvi seko līdzi informācijai!

Pilsētas svētku devīze!

Šī gada martā izsludinājām konkursu par pilsētas svētku devīzi, kurā aicinājām pilsētniekus piedalīties, iesūtot savas idejas! Saņemtās idejas iepriecināja, iedvesmoja un pierādīja, ka jēkabpilieši un arī kaimiņu pagastu ļaudis, ir radoši un atsaucīgi! Paldies Jums visiem! Konkursā piedalījās vairāk kā 70 dalībnieki, kas kopumā iesūtīja 103 idejas mūsu pilsētas svētku devīzei! (Devīzes  apskati te: deviizes_apkopojums)

Par pilsētas svētku devīzi tika izvēlēta devīze “Sajūti Jēkabpili”. Ideju šai devīzei iesūtīja Magda Vītola, kura raksta: “Labdien! Atsaucoties uz Jūsu aicinājumu, piedāvājot savu variantu devīzei pilsētas svētkiem,  iesūtu Jums savu variantu – SAJŪTI SEVĪ JĒKABPILI!  Svētku laikā pilsēta varētu pārvērsties sajūtu darbnīcā, kur visas aktivitātes būtu pakārtotas saukļiem – Sajūti mūziku! (visi muzikālie priekšnesumi, koncerti)   Sajūti teātri! (teātra izrādes)  Sajūti bērnību! (aktivitātes bērniem)  Sajūti godu! (jēkabpiliešu sumināšana par sasniegumiem attiecīgajā jomā)  Sajūti andeli!  (ielu tirdziņi) un tā tālāk.

Savukārt pirmā, savu ideju iesūtīja Linda Krūmiņa, kas kā savas idejas piedāvāja:

  1. “Priecāsimies kopā Jēkabpilī”
  2. “Jēkabpils ir skaista”
  3. “Jēkabpils prot un dara”

Kā solīts, tika izvēlētas arī trīs interesantākās idejas:

  • Ņina Tilinska “Mirdzi un skani Mana Jēkabpils!”
  • Santa Boroduļina ar savu ideju “Izkrāso Jēkabpili koši”
  • Laura Stivriņa “Iegriez svētkus Jēkabpilī”

Īpašs sveiciens jāsūta un paldies jāsaka Jēkabpils 3. vidusskolas 4.b klasei, kas savas idejas iesniedza lielā, izrotātā aploksnē, kur katrs skolēns savu devīzes ideju bija arī ilustrējis! Apskatīt skolēnu iesūtītās idejas var te: 3.vsk. 4.b klases svetku saukli.compressed.

__________________________

Marģers Jaudzems.  Jūlijs ir mēnesis, kad notiek gaidītie pilsētas svētki, kad daba zaļo, zied un smaržo, kad visā krāšņumā atveras lilijas ziedi. Manuprāt, devīze “Lilijas ziedā Jēkabpils mirdz” iederētos šajā svētku reizē, jo Jēkabpils vārds ar mūsu selekcionāra Viktora Orehova selekcionētām 450 liliju šķirnēm izskanējis daudzās pasaules valstīs. 

Līga Daņilova. Jēkabpils ir ļoti daudzšķautņaina, interesanta un dinamiska pilsēta, kurā ikviens ir laipni gaidīts un katrs var atrast sev aizraujošu un noderīgu nodarbi. Jēkabpilī katrs var atklāt sevī kaut ko jaunu. Pilsētas svētki ir tā reize, kad pilsēta parāda sevi jaunā gaismā, atklājot par sevi kaut ko jaunu un aicinot ikvienu iesaistīties un izaicināt sevi, tāpēc manas idejas svētku devīzei ir šādas: 1)Atklāj sevi Jēkabpilī! 2)Atrodi sevi Jēkabpili! 3)Atklāj sevī Jēkabpili! 4)Atrodi sevī Jēkabpili! 5)Atklāj Jēkabpili sevī! 6)Atrodi Jēkabpili sevī!

Sandra Mikanovska. Manuprāt, pilsētas svētku devīze varētu būt “Es izvēlos Jēkabpili!”. Ir tik daudz un dažādu iemeslu, kāpēc cilvēki izvēlas Jēkabpili – izvēlas dzīvot Jēkabpilī, izvēlas te atgriezties, dibināt ģimeni, mācīties, studēt, strādāt un veidot biznesu, atpūsties un sportot, darboties pašvaldības kolektīvos.  Es izvēlos te draugus, domubiedrus, iespēju dibināt biedrību. Es izvēlos te pavadīt vecumdienas. Ir bezgala daudz iemeslu, kāpēc mēs izvēlamies Jēkabpili! Kāds ir Tavs iemesls?

Mārcis un Sandra Paegļkalni. Tiklīdz saņēmu informāciju par devīzi, man un manam vīriņam ienāca prātā vairākas idejas. Varbūt kāda no tām noder? Vienai gan ir 5 vārdi, bet, ja noņem kādu vārdu nost, zūd ritms, tāpēc atstājām. 🙂
Mārča idejas:
1. Jēkabpils – tās mūsu mājas!
2. Tu manā sirdī – Jēkabpils!
Mana ideja:
Sauc Jēkabpils mūs atkal mājās!

Arnis Stupāns.  Jēkabpils mīl aktīvus cilvēkus!

Viktorija Daļecka.  Aktīvs jēkabpilietis – Jēkabpils vērtība!

Sibilla Elisona Grīga.  Jēkabpils – mīlestības pilsēta!

Juta Andrejeva. Atjautība, draudzība un spēks ir mūsu Jēkabpilī.

Laura Bruzgule.

  • Manas mājas Jēkabpils azotē!
  • Jēkabpils! Pilsēta ar raksturu!
  • Sapnis par Jēkabpili!

Karīna Rudzāte.  Jēkabpilī piepildās skaistākie sapņi!

Bija ļoti aizraujoši lasīt un apkopot visas iesūtītās idejas, un vērot pilsētnieku aktivitāti un ieinteresētību šajā akcijā! Vēlamies padalīties ar mūsuprāt interesantākajām vēstulēm šeit. Savukārt iepazīties ar visām iesūtītajām idejām vari mūsu mājas lapā www.jkp.lv un Jēkabpils Kultūras pārvaldes sociālajos tīklos.

Vēlamies teikt lielu paldies visiem akcijas dalībniekiem! Uz tikšanos pilsētas svētkos! SAJŪTI JĒKABPILI!

Paldies visiem akcijas dalībniekiem:

Linda Krūmiņa, Aleksandrs Kalniņš, Inita Kovaļevska, Rolands Laguns, Dainis Kundziņš, Laura Stivriņa, Mārcis un Sandra Paegļkalni, Māris, Magda Vītola, Inese Strade, Dace Druveniece, Laura Bruzgule, Elizabete Ieviņa, Anda Beķere, Marģers Jaudzems, Ingrīda Krišjāne, Ņina Tilinska no Dignājas “Arājiem”, Aleksandrs Mihailovskis, Sandra Mikanovska, Līga Brikmane, Elīna, Simona Hartiga-Grigorjeva, Ilze Pīpkalēja, Arnis Stupāns, Viktorija Daļeckavika, Olga Šihovska, Jānis Pudāns, Vika Daļecka, Evija Daģe, Santa Boroduļina, Jānis Iļjins, Toms Vecumnieks, Alise Lokija Šive, Egīls Sietrovskis, Anna Kalve, Anna Līva Knodze, Anna Kāpostiņa, Dagmāra Ņikitina, Karīna Rudzāte, Juta Andrejeva, Alise Saviča, Artūrs Irbe, Arnis Stupāns, Madara Druviņa, Sibilla Elisona Grīga, Dāvis Šteinats, Rendija Alle, Agnese Gavare, Ludmila Griškjane, Konstancīja, Elizabete Šubrovska, Evelīna Vīksne, Renāte Meikšāne, Sabina Uļjanova, Oskars Freimanis, Līga Daņilova, Dagnis Pobjaržins, Sergejs Pakalis, Marina Glovaņa, Diāna Līce – Līcīte, Kirils Iļjnovs, Jana Šagarova, Daniels Āriņš, Joanna Viļevska, Rendijs Grīgs, Artūrs Lipūrs, Kristers Policāns, Edgars Bušs, Angelīna Krasovska, Artūrs Ozoliņš, Elīza Paveļjeva, PALDIES!

Informāciju sagatavoja

Jēkabpils Kultūras pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Druveniece

Atpakaļ