Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra mūzikas koncerts “Plecu pie pleca. Ceļojums uz Franciju”

05.03.2020 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams
  1. martā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris aicina uz simfoniskās mūzikas koncertu “Plecu pie pleca. Ceļojums uz Franciju” Jēkabpils Tautas namā. Līdzās Mūzikas akadēmijas studentiem muzicēs arī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas un Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi. Franču komponistu darbus diriģēs JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras studenti, jaunie, talantīgie diriģenti Artūrs Oskars Mitrevics, Raimonds Gulbis, Konstantīns Petrenko, Denner Tiene Kenupp Bastos /Brazīlija/ un Adams Adamovičs. Soliste – Arina Bardova /vijole/. Savukārt jaunie un visjaunākie mūziķi diriģenta, Mūzikas akadēmijas profesora Andra Vecumnieka vadībā atskaņos Žorža Bizē Pastorāli no mūzikas lugai “Arliete”.

 

Koncerta “Ceļojums uz Franciju” programmā izraudzītas romantisma jūtu caurstrāvotas un impresionisma mirkļa iemūžinātas franču simfoniskās mūzikas pērles. Morisa Ravela “Pavana mirušās infantes piemiņai” ir komponista agrīnās daiļrades paraugs, kas tapis studiju gados Parīzes konservatorijā. Gabriela Forē “Peleass un Melizande” sākotnēji komponēta kā mūzika M. Māterlinka lugai, vēlāk radot arī koncertversiju – simfonisko svītu četrās daļās. Realitātes un sapņu miju, impresionisma kvintesenci mūzikā atklājis Klods Debisī simfoniskajā miniatūrā “Fauna diendusa”. Tās inovatīvais orķestrācijas stils, harmonijas un muzikālo struktūru risinājums savulaik atnesis komponistam Eiropas slavu. Koncertā izskanēs arī Kamila Sensānsa poēma “Nāves deja”, kas slēpj Dies Irae /Dusmu diena/ tēmu un viduslaiku alegoriju – dzīvo un mirušo gājiena atainojumu. Triumfējošas mīlestības stīgas aizskars vijolniece Arina Bardova, kopā ar JVLMA simfonisko orķestri atskaņojot Ernesta Šosona suģestējošo Poēmu vijolei ar orķestri, savukārt Ferenca Lista veltījums grāfienei Karolīnai Vitgenšteinai – simfoniskā poēma “Prelūdijas” rosinās uz pārdomām par jauneklīgas mīlestības vietu dzīves skarbajā realitātē un cilvēka sevis izzināšanas procesā.

 

JVLMA projekts “Plecu pie pleca” tiek īstenots jau trešo gadu. Šajos koncertos Mūzikas akadēmijas studenti dodas izbraukumos uz reģioniem, kur līdz ar sagatavoto koncertprogrammu atskaņo arī skaņdarbus kopā ar pašiem jaunākajiem mūziķiem – apkārtnē esošo mūzikas skolu audzēkņiem. Līdz šim koncerti izskanējuši Ogrē, Aucē, Tukumā un Smiltenē. Šoreiz projekts “Plecu pie pleca”, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, mūziķus vedīs uz Jēkabpili, kur JVLMA simfoniskajam orķestrim pievienosies Jēkabpils, Līvānu un Pļaviņu muzikālie jaunieši.

 

Biļetes nopērkamas Jēkabpils Tautas nama kasē.

Biļetes cena – 2 €.

 

Informāciju sagatavoja
Annija Bičule,
JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste,

tālr. 25742298, e-pasts: annija.bicule@jvlma.lv

Atpakaļ