Jānim Stradiņam un apgaismībai veltītā skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” atklāšana

09.09.2023 - plkst.11.00

Ielūdzam uz Jānim Stradiņam un apgaismībai veltītā skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” atklāšanu 2023. gada 9. septembrī plkst. 12.00 Sēlijā, Sunākstes mācītājmuižas parkā.

Pasākumu kuplinās Sēlijas kordziedātāju un draugu muzikāls priekšnesums virsdiriģentes Agitas Rimšēvičas vadībā un “Gaismas vārtu” autora O. A. Feldberga mākslas performance “Gaismas saņemšana”, radīta īpaši šim notikumam.

Pirms pasākuma plkst. 11.00 būs iespēja piedalītes ekskursijā, kuru vadīs profesors Valdis Pīrāgs un literatūzinātnieks Pauls Daija.

Šo mākslas darbu ir radījis viens no Latvijas izcilākajiem tēlniecības meistariem Ojārs Arvīds Feldbergs. Tās centrā slejas gaiša granīta pulēta kolonna, kura simbolizē gaismu. No tās uz četrām pusēm tiecas granīta plākšņu gaismas stari. Tie, izlaužoties cauri akmenim, sašķeļ to četrās daļās, akcentējot gara gaismas spēku, ar kuru savas dzīves laikā dāsni dalījās J. Stradiņš. Ansambļa kompozīcijā ir nolasāma arī krusta zīme, atgādinot par G .F. Stenderu kā teologu un viņa dzīves gadiem Sunākstes mācītājmuižā.

“Gaismas vārtu” četri akmens piloni veido atvērtu telpu, kurā apmeklētāji ir aicināti ieiet, sajust gadsimtiem krāto garīgo gaismu, lai apzinātos savu spēku un dalītos ar to tālāk, domājot par Latvijas nacionālajiem stūrakmeņiem – izglītību, zinātni, kultūru un valstiskumu – un savu personīgo ieguldījumu to stiprināšanā.

Ticam, ka viedvieta “Gaismas vārti” rosinās apzināties katra indivīda garīgās izaugsmes nozīmi un popularizēs Sēlijas kultūrvēsturiskās vērtības. 

 

 

 

Atpakaļ