Jau nākošnedēļ Jēkabpils pilsētas svētki!

26.06 - 16.07

Dodoties uz darbu, skolu, vai ik vakara pastaigā, vai jūti smaržu, kas raksturīga tikai Jēkabpilij? Vai jūti, kā riteņbraucējs Tev patraucas garām? Jūti azartu, kas virmo gaisā, kopīgi atbalstot Jēkabpils sporta komandas un adrenalīnu, kas mājo stadionā? Vai sajūti mūziku, kas nāk no namiem, kad mēģina Jēkabpils kori? Vai jūti sevi, stāvot Daugavmalā un veroties zvaigžņotā debess jumā? Vai sajūti Jēkabpili?

Šogad pilsētas svētkus ar devīzi “Sajūti Jēkabpili” svinēsim no 6. līdz 8. jūlijam!

Pilsētas svētku svinības sāksim 6. jūlijā, kad visas dienas garumā Meža parkā būs iespējams dāvāt “veselības kilometrus” savai pilsētai, apmeklēt izstādes Krustpils pilī un Jēkabpils Tautas namā.

Vakaru noslēgsim ar Dārza svētkiem, kur neformālā gaisotnē visi tiksimies mums tik ļoti mīļajā vasaras vakaru vietā Kino Placī. Tur šogad mūs ar savām improvizācijas prasmēm priecēs radošā apvienība “Spiediens” un muzicēs vokālā grupa “Pienāc biežāk”. Savukārt, kad saule jau būs norietējusi, Kino Placī varēs noskatīties jaunākās Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas!

Savukārt piektdien, 7. jūlijā, īpašas aktivitātes ir sarīkojusi Jēkabpils Galvenā bibliotēka, kur mazākie Jēkabpils iedzīvotāji var piedalīties izzinošajā dienā “Zini vai mini Jēkabpili!”, savukārt plkst. 15.00 bibliotēkā notiks koncerts un radošās darbnīcas kopā ar Ļvovas pilsētas Gnata Hotkeviča kultūras pils māksliniekiem.

Plkst. 18.00 uz Daugavas promenādes tiks atklāts Jēkabpils sadraudzības pilsētai Červionkai Leščinai (Polija) veltīts dizaina soliņš. Tajā pašā laikā, plkst. 18.00, Krustpils pilī Pils nedēļas ietvaros notiks Baroneses fon Strūves muzikālais vakars. Uz to aicina mākslinieki no Sanktpēterburgas – Ludmila Truštaļevska – baronese fon Krudener – Strūve (soprāns) un Leonids Jerjomins (klavieres).

Vakarā aicinām jēkabpiliešus un pilsētas viesus doties uz Krustpils brīvdabas estrādi, jo tur plkst. 20.00 ikvienu priecēs muzikāla izrāde “Vajadzīga soliste”, kurā populāru skatuves mākslinieku izpildījumā skanēs leģendārās kinofilmas skaņdarbi. Biļetes uz koncertuzvedumu var iegādāties “Biļešu Paradīzē”, biļešu cenas 3 € – 15 €.

Visu trīs pilsētas svētku dienu garumā ikviens mazais prātnieks aicināts uz Jēkabpils Galveno bibliotēku, kur norisinās “Puzles dienas bibliotēkā” un krāsošanas maratons “Izkrāso Jēkabpili”. Ikviens aicināts apskatīt arī bibliotēkā izvietoto ukraiņu biedrības “Javir” senču mantojumu izstādē “Tautastērpa stāsts”.

Pilsētas svētku galvenā diena, 8. jūlijs, kā ierasts, sāksies aktīvi – ar velobraucienu, kura neatņemama sastāvdaļa būs rīta rosme. Tajā aicināti pievienoties ne tikai velobrauciena dalībnieki, bet arī tie, kuri vienkārši vēlas iekustināt ķermeni pilsētas svētkiem!

Lai dienu sāktu garīgākā dimensijā, aicinām apmeklēt arī ekumenisko dievkalpojumu un sakrālās mūzikas koncertu “Saucēja balss” Jēkabpils Sv. Miķeļa evaņģēliski luteriskā baznīcā.

Visas dienas garumā notiks gan tirgošanās amatnieku dižtirgū, gan pašdarbības un mazākumtautību biedrību kolektīvu uzstāšanās uz vairākām skatuvēm pilsētā, gan Jēkabpils jauniešu domes un “Ghetto Games” rīkotās sporta un kultūras aktivitātes pie tirdzniecības centra “Sēlija”. Mazākie Jēkabpils iedzīvotāji un viesi varēs izklaidēties Kena Parkā, kur sajust bērnību varēs “Biz Biz Mārītes karuselī”. Pie Justīcijas nama ikviens interesents aicināts apmeklēt Zemessardzes 56. kājnieku bataljona un NBS Rekrutēšanas un atlases centra “bāzi”.

Tiem, kuriem patīk autosports, būs iespēja piedalīties Subaru testa braucienos bezceļu apstākļos ar iespaidīgajiem XV, Forester un Outback Subaru modeļiem, kā arī izbaudīt sacensību “Dubļu ērglis” dalībnieku bezceļu transporta paraugdemonstrējumus. Kā ierasts, pilsētas svētkus papildinās arī ātrumlaivu sacensības “Latvijas Republikas čempionāts ātrumlaivām”.

Visas dienas garumā norisināsies erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa” 2. posms. Spēles laikā ikviens interesents aicināts piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienības iekšējo tirgu un savu reģionu un pacīnīties par vērtīgām balvām!

No plkst. 12.00 Vecpilsētas laukumā ikviens aicināts sajust Jēkabpili ampelējoties un tirgojoties ar Klāru un Klāvu – solīšana, pirkšana un pārdošana, dziedāšana un dejošana, mēles mežģīšana, priecāšanās un lustēšana – viss kā tirgū pienākas! Te muzicēs Kristīne un Alvis, Pēteris Draņevičs, Dmitrijs Milēņins un Kamilla, kā arī Ēriks Gruzniņš un Santa Kasparsone. Ar raitu deju priecēs deju kolektīvi “Daugavietes” un “Inda”.

Skvērā pie A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas (Brīvības ielā 203) plkst. 13.00 notiks ģitāristu šūniņas koncerts, pēc tā arī akordeonista Almaza Šagapova (akordeons, bajāns) koncerts. Mākslas skolas teritorijā ikviens aicināts apskatīt gan Mākslas skolas absolventu, gan pasniedzēju darbus, gan paviesoties Leļļu muzejā.

Vakarā vairosim kopīguma un piederības sajūtu, piedaloties pilsētas svētku gājienā, kas Vecpilsētas laukumā ienāks plkst. 18.00. Uzreiz pēc tā sekos Jēkabpils amatierkolektīvu kopkora un dejotāju koncerts. Vakarā gaitā tiks godināti akcijas “Labais kaimiņš” dalībnieki, kā arī sveikti Gada jēkabpilieši.

Vakara programma būs muzikāli daudzveidīga. Džeza ritmos mūs iekustinās Kristīne Prauliņa ar diksilendu “Sapņu komanda”, alternatīvās mūzikas klasiku mums demonstrēs grupa “Satellites LV”, savukārt tieši pirms pilsētas svētku uguņošanas, svētku sajūtu mums dāvās dziedātājs DONS, kurš izpildīs savas populārākās dziesmas. Nāc, sajūti Jēkabpili!

Tos, kuri svētku sajūtu pārņemti, vēl nevēlēsies doties mājās, aicinām izdejoties pilsētas svētku ballē kopā ar muzikālo apvienību “Vintāža” un DJ Balodi.  Modernos mūzikas ritmus un jautru ballīti iegriezīs DJ Kgee & Bechs un DJ Will Roland uz “Road cafe” skatuves, kas darbosies pie Justīcijas nama.

Vairāk informācijas par šīm un citām pilsētas svētku aktivitātēm meklē: www.jkp.lv.

Atpakaļ