Jēkabpilī norisināsies astotās Kamermūzikas dienas

29.08 - 29.10 Jēkabpils Tautas nams

Šoruden Jēkabpilī norisināsies jau par tradīciju kļuvušais koncertu cikls “Kamermūzikas dienas Jēkabpilī”. Jēkabpils Tautas namā no 5. līdz 26. oktobrim trīs koncertu ciklā jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt Jēkabpils kamerorķestra (diriģents Mārtiņš Bergs) un Anetes Točas sniegumu, koncertu “Mūzikas Confetti” ar solistiem Marlēnu Keini, Nauri Indzeri un Agnesi Egliņu, kā arī Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” (diriģents Normunds Šnē) un solistes Evas Binderes izpildījumu.

Kamermūzikas dienas 5. oktobrī plkst. 19.00 atklās Jēkabpils kamerorķestra (diriģents Mārtiņš Bergs) un Anetes Točas (flauta) koncerts.  Pirmajā Kamermūzikas dienu koncertā rudenīgu noskaņu ienesīs mūsu pašu iemīļotais Jēkabpils kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā kopā ar starptautisku konkursu laureāti flautisti Aneti Toču. Koncertā klausītājus priecēs divi izcili skaņdarbi – Frankois Borna “Fantāzija par Ž. Bizē operas Karmena tēmām” un Pētera Čaikovska “Stīgu serenāde”.

14.oktobrī plkst. 19.00 klausītājus priecēs koncerts “Mūzikas Confetti”. Tajā dzirdēsim brīnišķīgus solistus – Marlēnu Keini (soprāns) un Nauri Indzeri (baritons) -, bet par muzikālo pavadījumu gādās Agnese Egliņa (klavieres). Divdaļīgajā koncertā būs iespēja ieklausīties gan skaistākajās operu ārijās, gan dzirkstošā operetes mūzikā, kas ikvienu aizvedīs uz dienvidu saules pielieto Spāniju, Itāliju un Franciju. Koncerts kā īsts kokteilis, bagāts ar mūziku, kura liek izjust vissmalkākās mūzikas nianses un iedvesmo.

Kamermūzikas dienas Jēkabpilī 26. oktobrī plkst. 19.00 noslēgsies ar Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” (diriģents Normunds Šnē) un solistes Evas Binderes (vijole) koncertu. Jēkabpilī “Sinfonietta Rīga” kopā ar spožo vijolnieci Evu Binderi solistes ampluā izpildīs koncertprogrammu dažādām gaumēm – pasaulē slavenā latviešu komponista Pētera Vaska vijoļkoncerts “Vox Amoris”, tam līdzās klasiķa Jozefa Haidna dzīvespriecīgā Simfonija Re mažorā un Fēliksa Mendelsona uvertīra “Skaistā Meluzīne”. Mūsdienu mūzikas faniem sarūpēts kaimiņzemes Igaunijas komponista Erki Svena Tīra rokmūzikas atsaucēm bagātīgais skaņdarbs “Bāka”.

VKKF_LOGO - Copy

Koncertu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, uz katru koncertu biļete maksā 3 €

 

 

Atpakaļ