Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa saņem pateicību

15.03 - 14.05

11. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija ” lielie lasīšanas svētki, uz kuriem tika aicināti grāmatu autori, izdevēji, tulkotāji, kā arī žūrijas eksperti un bibliotēku pārstāvji.

Ik gadu bibliotēkām ir iespēja izvirzīt kādu par “Lasīšanas vēstnesi” katrā no kultūrvēsturiskajiem reģioniem. Šogad par Zemgales vēstnesi tika izvēlēta Krustpils pamatskolas bibliotekāre un skolotāja Antra Laitāne. Par savu aktivitāti “Bērnu un jauniešu žūrijā” svinīgajā noslēguma pasākumā viņa saņēma pateicību.

Jēkabpils Galvenā bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa saņēma pateicību arī nominācijā “Zēni”, jo, kā izrādās, tieši Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir visvairāk zēnu, kuri aktīvi lasa un ir iesaistījušies “Bērnu un jauniešu žūrijā”. Tāpat pateicība tika saņemta arī nominācijā “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!”, kuru piešķīra Vilmāram Viļumam. Vilmārs bija vienīgais Tētis, kurš no mūsu bibliotēkas piedalījās “Vecāku žūrijā”. Mēs visi zinām, ka bērns ņem piemēru no vecākiem, tādēļ ir svarīgi, ka bērns redz, ka arī viņa vecāki lasa grāmatas.

Kopā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” piedalījās ap 20 000 ekspertu no 712 bibliotēkām. Jēkabpils Galvenā bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa šajā akcijā piedalās jau 15. gadu un dalībnieku skaits ir lielākais šo gadu vēsturē – 187 dalībnieki.

Interesanti, ka bērnu un jauniešu grāmatu kolekcijā ir atrodamas grāmatas, kuru autori paši pirms gadiem piedalījušies šajā programmā kā jaunie grāmatu kritiķi. Šī programma ir lielisks stimuls un platforma jaunajiem rakstniekiem.

Atpakaļ