A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestra jubilejas KONCERTS

10.12.2016 - plkst.15.00

Ar krāšņu koncertu 10. decembrī plkst. 15.00 Jēkabpils Tautas namā A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestris svinēs 15 gadu jubileju.

Kamerorķestra diriģents, izcilu aranžiju meistars Mārtiņš Bergs, ieguldot milzīgu darbu, rūpējoties par interesantu, orķestra mūziķiem saistošu repertuāru, ir izkopis kolektīva muzikālo gaumi. Strādājot visiem kopā, ir tapušas neskaitāmas koncertprogrammas, ar kurām kamerorķestris ir iepazīstinājis Jēkabpils pilsētas sabiedrību, mūzikas mīļotājus un citus interesentus daudzos Latvijas novados, kā arī Lietuvā un Ungārijā. Kamerorķestra koncertdarbība saistīta ar Latvijas baznīcām, novadu kultūras centriem un Lielās ģildes koncertzāli Dziesmu svētkos. Orķestris ir Starptautiskā konkursa laureāts Šauļos, Zelta diploma ieguvējs Dziesmusvētku skatē, kā arī daudzu festivālu dalībnieks.

Kamerorķestra sastāvā draudzīgi muzicē mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Draudzīgajā kolektīvā ir izauguši sabiedrībā zināmi cilvēki – dziedātāji Laura Purena, Edžus un Valts Urtāni, Baiba Renerte, Ginta Meņģele, saksofoniste Annija Briška, sitaminstrumentu spēlētāji Jānis Briška, Edžus Korsaks, Jānis Miķēns, flautistes Žanete Podniece, Līga Beinaroviča, Madara Briška, Marita Gaidaša, multiinstrumentālists Toms Rēķis un citi. Liela daļa no viņiem savu dzīvi un nākotni cieši sasaistījuši ar mūziku un muzicēšanu.

Jubilejas koncerta programmā: V.A.Mocarta, N.Pičīnī, Ž.Bizē, H.Veņavska, Dž.Rattera, Im.Kalniņa, I.Arnes un citu komponistu skaņdarbi, džeza mūzika.

Solisti: A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas absolventi, dziedātājas – Baiba Renerte, Ginta Meņģele, flautistes – Elīza Rēķe un Sintija Sovane, saksofoniste Annija Briška, vīru ansamblis „Dižbrāļi’’, kā arī skolas audzēkņi – Agnese Korņejeva (vijole), Elīna Zvejniece (vijole), Daniela Grugule (klavieres).

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka

Atpakaļ