KONCERTS – Jēkabpils simfoniskais orķestris

17.05.2016 - plkst.19.00

Otrdien, 17. maijā Jēkabpils Tautas namā uz romantiskās mūzikas koncertu aicina Jēkabpils simfoniskais orķestris un diriģents Mārtiņš Bergs. Programmā šoreiz būs divi izcili mūzikas skaņdarbi, kas regulāri, neiztrūkstoši un bieži skan uz visām pasaules koncertzāļu skatuvēm.

Izcilais jaunās paaudzes pianists Rihards Plešanovs atskaņos ģeniālā norvēģu romantiskās mūzikas burvja Edvarda Grīga klavierkoncertu, kas neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem visu laiku komponētajiem šī žanra skaņdarbiem.

Izcilais romantisma laikmeta dižgars, čehu komponists Antonīns Dvoržāks savulaik pārcēlās dzīvot uz Ņujorku un, iedvesmojoties no amerikāņu dzejnieka Henrija Vordsvora Longfello indiāņu folkloras tēlos balstītu episko dzejojumu “Dziesmu par Haijavatu”, kas uzskatāms par vienu no spilgtākajiem 19. gadsimta romantisma literatūras paraugiem, radīja nemirstīgo simfoniju “No Jaunās pasaules”. Mūzikā atspoguļojas poēmas patoss: Amerikas dabas saviļņojošā varenība, Haijavatas cīnītāja gars, dzīves dramatisms un sāpes, un arī pirmatnējās tautas fascinējošā vitalitāte.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, to cena 2 €

 

Atpakaļ