Jēkabpils Kultūras pārvalde gatavojas amatierteātru festivālam “Laipa”

17.06.2020

Šajā gadā no 2. līdz 4. oktobrim Jēkabpils Tautas namā norisināsies vienpadsmitais amatierteātru festivāls “LAIPA”. Tā sākotnējais norises laiks pavasarī ir pārcelts uz rudens sezonu, ņemot vērā valstī esošos ierobežojumus. Festivāls Jēkabpilī notiek kopš 1999. gada un tas ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu – vidū.  Projekts ir noslēdzies un, tuvojoties gada nogalei, vēlamies vēlreiz teikt paldies festivāla radīšanā iesaistītajiem un apmeklētājiem. Festivālu atbalstīja Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma.

Festivāla dalībnieki pašlaik aktīvi gatavojas, lai varētu festivāla dienās izrādīt savas iestudētās izrādes. Festivāla dalībnieki šogad būs teātra trupas no Jelgavas, Liepājas, Lubānas, Rēzeknes, Rīgas un Valkas. Mājinieki – Jēkabpils Tautas teātris – LAIPĀ skatītājus priecēs ar pirmizrādi – Aivona Menčela “Rudenīgo blūzu”. Trīs dienu laikā bija iespēja redzēt dažādas izrādes it visām gaumēm – traģikomēdijas, pasaku pieaugušajiem, multimediālu dzejas izrādi, situāciju komēdiju ar iespējamu skandālu, grotesku vēstījumu, kā arī izrādi-pastaigu.

Izrādes vērtēs eksperti – teātra režisors Juris Rijnieks, Nacionāla teātra aktrise Indra Burkovska, scenogrāfs Ivars Noviks.

Projektu atbalsta Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma.

 

 

Atpakaļ